| MariaMada a întrebat:

Stiti niste medicamente/creme pentru micoza unghiei? Nu este avansata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca exista un lac antimicot care se da pe unghie, Kitonail 80 mg/g lac de unghii medicamentos. Este un tratament local eficient, ușor de aplicat pe suprafața unghiilor afectate, care are avantajul de a penetra imediat unghiile. Astfel, distruge ciuperca și îmbunătățește aspectul unghiilor afectate. Intreaba la farmacie, poate are si alt lac de unchii mai ieftin la pret, care are alta denumire, de la alti producatori.

| vasile2222 a răspuns:

Propolis. Pilesti putin/eventual si umezesti unghia intai si aplici.
Foarte bun.