| Green_5256 a întrebat:

Ştiţi pastile bune pentru hipersensibilitate? Sunt EXTREM de timidă, din orice lucru minor îmi ia inima la goană, tremur când cineva nou vorbeşte cu mine, mă bâlbâi, etc.

Şi nu, NU sunt îndrăgostită tongue.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Tratamentul pentru aceasta hipersensibilitate este atat de simplu.Trebuie doar sa exersezi in oglinda vorbind cu tine si imaginandu-ti ca este o persoana straina in fata ta.Sau poti exersa cu una dintre bunele tale prietene.Patesti toate astea numai cand intrii in contact cu o persoana nou cunoscuta de sex masculin? Ma gandesc ca nu ai aceleasi emotii cand cunosti persoane de sex feminin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista pastile pentru asa ceva insa nu-ti recomand sa iei deoarece provoaca dependenta.Te-ai intrebat oare de ce esti atat de sensibila? Ai incredere in tine? Ai prieteni care sa te sustina in momente grele? Daca vrei sa vorbim mai mult, da-mi un mesaj pe in privat. Ai grija de tine...