| NoWayToDie a întrebat:

sunt din Brasov si am 15 ani. sunt o persoana extrem de timida chiar daca de multe ori incerc sa depasesc acest lucru nu prea imi iese, ma pierd total in fata unei persoane, nu stiu ce sa mai spun, ma balbai. Sper ca puteti sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| FloRRe a răspuns:

Neatsa Shttef! >big grinbig grin< :*

3 răspunsuri:
| ShowTim3 a răspuns:

Incepe sa faci glume multe si un grup de prieteni, asa eram si eu smug prin clasa a 5-cea dabia scoteam 5 vorbe cu profesorii eram timid (era prostie ). Mi se schimba vocea cand vb cu o persoana straina... nu eram relaxat... din cauza ca eram izolat si stateam mult pe calculator (si acum mi se intampla daca stau 1-2 saptamani pe calculator fara sa ies afara cu prieteni ma prabusesc in rama si simt ca numai sunt eu cand ies afara parca numai stiu sa merg, sa vb )
Asa sa numai te aburesc mult... cum scapi de asta? pai faci glume multe happy solutia cea mai buna 100% garantat asa a mers la mine si incepe sa vb fara rost numai sa vb cat mai mult (bine nici in extreme cum am ajuns eu lol ). Eu in clasa7 happy vb cu toti profesorii ca spartul ii intrebam in ora ce au facut aseara laughing chesti de genul asta (bine trebuie sa citesti si caractrul ca daca e nebun dala care iti pune 3 ).
Asta merge si vb cu persoane straine mai mult ca oricum nu te mananca sau marog mai sti.
PSbig grinaca esti fata happy nu e chiar asa de rau, pentru ca nu vream sa ne toaceti creierii happy
Daca esti baiat ar trebui sa scapi de timiditate ca doar de aia ti-a dat Domnu gura
Succes.e! happy

Răspuns utilizator avertizat
| REPaRUu a răspuns:

Are dreptate Norton cu PC.Nu trebuie neaparat sa faci glume. Poate tu gandesti prea mult inainte sa vorbesti cu cineva gandesti ca daca spui aia se intampla asa sau...Fi si tu cu mai putin tupeu pe tine.Gandestete si tu ca esti baiat mare si ca oamenii nu muscatongue Si nu pierzi nimic daca cumva zici ceva gresit intr-o conversatie, fi cu putin tupeu