| smilewth a întrebat:

Stiu,ati mai auzit de multe ori intrebarea "cum pot slabi repede cu o dieta etc.", ei bine, eu am URGENTA nevoie de o dieta eficienta! Pe 3 martie este ziua mea si daca reusesc sa slabesc voi primi mult-asteptatul cadou. Si plus ca eu chiar m-am saturat de kilogramele in plus, macar de 5 de as scapa...sau chiar 10...
Nu am prea mult timp pentru gatit(eu imi fac mancarea de ceva vreme) si daca stiti cumva vreo dieta simpla de tinut si care functioneaza, VA ROG ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PassingBY a răspuns:

Dacă e chiar aşa de urgent, poţi încerca o dietă pe bază de varză şi grapefruit. Se foloseşte şi în spitale în cazul în care înainte de o operaţie, pacientul trebuie să mai slăbească. Şi să nu mai mănânci pâine. Se ştie că varza şi grapefruit-ul au calorii negative (adică organismul consumă foarte mult pentru a le digera). Şi la mulţi ani!

| smilewth explică (pentru PassingBY):

Multumesc mult! voi incerca sa mananc in fiecare zi varza, si grapefruit big grin

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Depinde ce vârstă ai. Ar fi bine să vezi un medic Endocrinolog, problema poate fi de la tiroidă. Sănătate.