| bmerry a întrebat:

Stiu ca Sotret si Roaccutane au aceeași compoziție, însă daca am folosit o luna Sotret si continui cea de-a doua luna Roaccutane, este vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu cred ca este o problema dar tine minte nu sunt bune pentru sanatatea ta!
Acestea medicamente duc la depresie mai devreme sau mai tarziu, stiu despre ce vorbesc!
Daca nu ai o forma severa de acnee nu folosi asa ceva!
Pentru ca aceste medicamente se dau cu reteta in prezent am banuiala ca ti-au fost recomandate de un medic.
Iti pot spune foarte multe lucruri despre Sotret in privat.
Cum spuneam daca problema nu este grava si se poate trata cu creme si alte prostioare nu are rost sa te complici cu medicamente atat de puternice.
Efectele adverse sunt foarte mari pentru aceste medicamente, nu vreau sa fac antireclama sunt cele mai bune de pe piata dar pretul platit este identic cu vinderea sufletului. crede-ma pe cuvant!

| Cristina281606 a răspuns:

Dacă au aceeași compoziție, nu cred ca ar fi o problema