| Crysa91 a întrebat:

Sunt o persoana grasuta iar de o luna tin un regim din care am exclus total dulciurile,mananc un fruct dulce cand simt nevoia dar de atunci am vise frecvente in care mananc prajituri, fursecuri si alte dulciuri.De ce credeti ca se intampla asta: imi cere organismul dulce ca are nevoie sau din obisnuinta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Carina16 a răspuns:

Nu, iti este pofta, de asta! In subconstientul tau dorinta asta a ta de a mai lua cate un dulce determina niste " tensiuni" psihice. Pentru ca acestea sa fie "eliberate", tu visezi ca mananci prajituri, fursecuri si alte dulciuri, deci, nu iti cere organismul nimic, iti este doar pofta. Te pup kiss

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Organismul nu iti cere dulce. Nu o va face niciodata.

| Carina16 a răspuns:

A, da, si multa bafta cu regimul! :-)

| Andrey_Savu_1995 a răspuns:

Daca mananci ca vaca atunci cand o sa slabesti o sa ai cosmaruri si o mananci mai mult numai ca sa scapi de ele