| eustefania a întrebat:

Sunteti de acord cu alimentatia bazat pe carne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

In totalitate? nu, omul trebuie sa mance de toate fructe, legume, carne, lactate etc manca doar cei dat de natura nu de om

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,sunt de acord

| pietrean a răspuns:

Organismul uman,ca sa functioneze normal, are nevoie si de proteine, pe langa fibre, glucide, carbohidrati si lipide sanatoase.De asemenea de apa.Deci,nu sunt de acord, cu o alimentatie bazata doar pe proteine, cum nu sunt de acord, nici cu o alimentatie doar vegetariana.

| Madayna a răspuns:

Da este buna carnea dar pe langa ea trebuie sa mananci si legume, fructe, lactate, pentru ca risti sa suferi de constipatie daca mananci numai carne.

| godzila007 a răspuns:

Da, carnea contine foarte multe fibre si nu poti traii numai din legume si fructe, ai nevoie si de putina fibra! Nu ai sa te ingrasi niciodata cu fructe si legume!

| pietrean a răspuns (pentru godzila007):

CARNEA NU CONTINE FIBRE, ci proteine!
Legumele, fructe, contin fibre.