| B0rnC0nfuseed a întrebat:

TPU! De 5 zile am dureri enorme de burta,crampe, scaun moale si stari de greata! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bibiss a răspuns:

Ia pastile, ceea ce ti se intampla nu e ok. Daca nu functioneaza mergi la doctor.

| Pop_Sento_1970 a răspuns (pentru Bibiss):

Da, ia pastile.ce mai raspuns! adica luati pastile la intamplare! off

8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Sa mergi intr-un serviciu de boli infectioase pentru consult, investigatii si tratament. http://www.i-medic.ro/......reei-acute

| Gabbriell a răspuns:

Du-te la medicul de familie.

| JohnSimon1983 a răspuns:

Ceau.

Iti recomand sa consulti un medic specialist iar daca doresti tratament naturist acceseaza lumeaplantelor.info. Sper sa te ajute acest raspuns.

| B0rnC0nfuseed explică:

Dar nu este vorba despre o tixiinfectie alimentara sau gastrita ceva, nu?

| Pop_Sento_1970 a răspuns (pentru B0rnC0nfuseed):

Daca nu iei palinca cu afine si miere, eu m-as duce la farmacie direct in locul tau, si numai daca durerile continua dupa ce am luat medicamentele date direct de farmacista, apoi as merge la medic (daca tii cont de asteptarile la medic, costuri, zile pierdute, etc.dar daca esti angajata, du-te la medic, poate obtii ceva zile de concediu medical binemeritat!)

| Simona020 a răspuns:

Fa-ti un ceai de fenicul. Eu cand eram mica, am fost pe la toti doctorii si nimeni nu stia ce am. La fel eram: varsaturi, dureri de cap, diaree, dureri de burta, pana cand am dat de un doctor care mi-a spus de ceaiul asta si de atunci, ori de cate ori ma doare burtica ma calmeaza. Dar in caz ca nu iti trece nici asa, du-te totusi la un medic.

| andreea1405 a răspuns:

No-spa, Metrocropramid si Scobutil!