| alexutza_3319 a întrebat:

Trebuie sa merg la un control si sa imi fac analize la stomac. la ce medic trebuie sa merg? adica cum se numeste acel doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Pai in prima faza trebuie sa mergi la medicul de familie si te trimite el la doctorul care trebuie.
Succeswinking

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

La un medic gastro-enterolog sau internist. Un ecograf este iarăşi util şi obligatoriu.

| Minnie a răspuns:

Gastroenterolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gastroenterolog.da nu stiu cum il cheama.

| tomita2011tomi a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic gastro-enterolog, apoi du-te si la un internist, si pentru linistea ta e bine sa iti faci si o ecografie.

| crissu_9850 a răspuns:

Sh eu am probleme cu stomacul.mi-a dat doctoru de familie o trimitere sa-mi fac analize.mi-a dat o analiza care se plateste se numeste ceva gen heliobacter (cica prin asta descopera daca ai ulcer sau nu) si acum dupa c mi-a citit rezultatele...mi-a dat trimitere sa ma internez in spital si sa`mi fac ENDOSCOPIE.si aia iti descopera tot la stomac.iti baga o camera p gat care sa ajunga pana in stomac si afli tot c ai.insa am inteles ca e foarte greu si scarbossad

| crissu_9850 a răspuns:

Asa ca du`te mai rd la doctor fa`ti analize.si dk e cazu sa te internezi in spital.fa`o cat mai repedehappy