| Vernusio a întrebat:

Un mod de a slabi usor si rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| justanotheralien a răspuns:

Sunteți cu toții idioți! rolling on the floor Da, dacă renunți la pâine, dulciuri și prăjeli, vei slăbii. Dacă mănânci mai puțin, vei slăbi. DAR, imediat ce începi să mănânci normal, te vei îngrășa iar, foarte repede, deoarece corpul tău, neprimind hrană suficientă mult timp, v-a asimila repede tot ce-i dai, transformându-l în grăsime. Nu poți slăbi mult, „ușor și repede". Astea-s aberații. Îți spun sincer, cel mai bine e să consulți un nutriționist bun. Îți v-a spune și el că nu e ok să te înfometezi, pur și simplu trebuie să înveți să mănânci mai responsabil, și el te poate ajuta. Nu poți mânca o săptămână cum trebuie și după să bagi junk food non-stop, trebuie să înveți să ai un regim echilibrat mereu.
ÎN NICI UN CAZ să nu iei pastile „de slăbit", care îți taie pofta de mâncare, cică. Majoritatea sunt făcături să mai dai și o groază de bani pe ele, pot provoca și dependență... Dacă deja ai mâncat bine și parcă își mai e poftă de mâncare, poți bea o cană cu apă călduță, ajută.
Și fără sport nu se poate, din păcate pentru unii. Nu zic să alergi până nu mai poți. Zic să faci un anumit tip de exerciții o săptămână, atât cât poți, 10-15 minute pe zi. Următoare săptămână încerci să faci 20-25 de minute, apoi treci la alt fel de exerciții. Poți foarte bine să-ți iei o bicicletă medicinală. Mama mea a cumpărat una și nu era deloc obișnuită cu sportul, acum poate merge pe bicicleta aceea și două ore fără să obosească. Când faci sport, muzica ajută mult. Te motivează să nu renunți.
Dar trebuie neapărat să consulți un nutriționist. Slăbitul ține în jur de 70% de alimentație.

| Superior a răspuns (pentru justanotheralien):

Eu mananc KFC si MC DOnalds non-stop si ma ingras 2 kg pe saptamana, slabesc 3 kg pe saptamana, si asa de ma mentin la 52 kg. Sunt slab,dar vitezoman,puternic, rezistent. Corpul meu e mai mult stimulat de creier (adica eu, ca eu is creierul, ma folosesc de corp sa-ti scriu, frate creier) si modifica structura adn a organismului sau dracii de astea.

5 răspunsuri:
| annempx a răspuns:

Bea multa apă, apa cu lămâie, limonada.
fa multe exercitii, mănâncă cat mai putin.
incearca sa mănânci mâncăruri cu multe proteine si vitamine.
eu incerc asta..succes.

| WolfYTB a răspuns:

Alimentatie sanatoasa, fructe in loc de dulciuri.Salata in loc de fast food.Nu evita pieptul de pui la gratar o data pe saptamana.Si sport nu neaparat un sport ci exercitii si iesi pe afara la plimbare nu doar ca faci miscare ci mai inspiri si aer curat care e bun pentru sanatate

| Itdoesnotmatter a răspuns:

Deficitul caloric, acesta înseamnând să mănânci mai puține calorii decât arde organismul tău. De preferat să eviți produsele de panificație, fast food-urile dar și fructele în exces deoarece conțin fructoză ce e similară cu zahărul. Nu uita să incluzi în alimentație mâncăruri picante pentru că îți vor grăbi rata metabolică. De asemene, bea multă apă și evită pe cât posibil dulciurile sau sucurile.

| Vasilegabriela a răspuns:

Incearca dieta cu pepene verde. Mananci 7 zile doar pepene verde, ptc el contine peste 93% apa! O s-a slabesti 4 s-au 5 kg.