| Dumitritsa a întrebat:

URGENT! am baut 15 pastile de mezim forte, ce se va intimpla cu mine? (( voi muri? voi ajunge la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu vei muri si nici la spital nu ai motive sa mergi. mezim forte este un medicament care nu se absorabe din tubul digestiv, deci nu te intoxica. Dar da diaree, greturi si varsaturi, ceea ce vei avea si tu din plin.

| BGDs a răspuns:

In principiu nu se intampla nimic. Mezym forte contine niste enzime pancreatice si se foloseste la cei cu pancreatita cronica. Daca te simti rau, ia niste carbune medicinal activat si daca tot nu iti trece, cheama salvarea. Putin probabil sa patesti ceva

| IMC90 a răspuns:

Eu cred ca tu cauti atentie...

| Reek54 a răspuns:

Da'ti palme peste p***a pana ti se inroseste, apoi apuca'te de sfarcuri cu degetele de la picioare si bagati limba'n c*r pana iti vine sa vomiti.

| FlorinDiablo a răspuns:

Pastilele astea sunt pe tulburari ale pancresului vomita-le repede sau cheama salvarea

| Giinger a răspuns:

Cred ca vei muri.

| Intruder19 a răspuns:

Daca luai 15 pastile acum numai aveai timp sa postezi pe TPU.Mie imi miroase a trolling aici.

| Eღilia62 a răspuns:

De ce le-ai luat? Vroiai sa vezi ce se intampla?
Incearca sa le vomiti ca sa nu-si faca efectul, baga-ti degetele pe gat.Altfel vei intra in coma, cred.

| OrangeJuice a răspuns:

Vomita-le! Ce darcu ai avut in cap cand ai luat 15 pastile?!

| SergiuMD a răspuns:

Vei avea un sex de o ora si orgasm la fiecare 5 minute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ai nicio şansă.
Dacă nu suni în acest moment la 112, vei pierde şansa de.a fii luată p-o targă din coji de banane de pitici de vată de zahăr.nu poţi rata ocazia ce dracu' e o dată-n viaţă la cei mai norocoşi dintre Pământeni :/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca glumesti nu?sad Sper sa fie -da¿? straight face

| Dotdotggg a răspuns:

Zi imediat la cineva daca e sa te duca la spital

| Dotdotggg a răspuns:

Cum spun si ceilalti repede fa-ti scarba pana vomiti pastilele

| LordCronos a răspuns:

Daca le-ai luat acum maxim 30 min du-te rapid si vomita. Baga-ti degetul in gat pana iti vine sa vomiti pana nu patesti ceva sau sa-ti apara alte complicatii!

| SellyDemmzy a răspuns:

Vomitaaaaaa-le

| xyxy97 a răspuns:

Ai vrut cumva sa mori? cum sa faci asa ceva? du-te si vomita cat mai repede!

| d51680 a răspuns:

Cheama urgent salvarea! Pana atunci incearca sa le vomiti,nu stiu, fa ceva, dar repede

Răspuns utilizator avertizat
| d51680 a răspuns (pentru Dumitritsa):

Nu stiu,sincer, chiar nu stiu, dar sunt sigur ca nu e bine sa stai asa! Numai te incapatana si cheama salvarea

| KinderBueno a răspuns:

Aprob ce zice Reek.big grin