| Amrita a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu o problema. Cand eram mica eram foarte slaba, si destul de inalta. Acum, fiind adolescenta corpul meu s-a mai schimbat. Problema e ca am soldurile cam mari si as vrea sa fac ceva sa slabesc sanatos si in timp, dar fara sa-mi afectez sanatatea. Imi pun si semne de intrebare deoarece prietenii imi spun ca sunt perfecta asa si stiu ca nu am cu cine sa seman "grasa"Nu as vrea sa ma complic degeaba, as vrea sa-mi pot da seama cum va evolua situatia.Eu seman cu mama mea la corp si ea mi-a povestit ca era mult mai plinuta in adolescenta decat mine... dar chiar si asa putin tot as vrea sa ma modelez.
Sugestii? big grin
Multumesc. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Dieta sanatoasa, somn suficient noaptea, activitate in aer liber si exercitii dedicate.

daniela
| daniela a răspuns:

Ce ar fi de ceva efort fizic, putina sala, combinata cu un regim bazat pe fructe, legume, carne pui sau vita fripta sau fiarta, peste

| Elena1234456 a răspuns:

Oamenii nu sunt perfecti.Chiar ai soldurile atat de mari? Si ceilalti te vad la fel sau doar tu te vezi asa? Eu am slabit dormind cu folie de plastic noaptea infasurata in jurul taliei, dar la tine nu cred ca este nevoie. Tu decizi.

| Amrita explică:

@adriana18.nu arat chiar asa cum as vrea. Nu vreau sa slabesc 10 kg, doar sa ma modelez putin.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Amrita):

Fa fitness si aerobic ( in special fitness ) daca vrei sa te modelezi.
Si alimentatie corespunzatoare :
http://www.getfit.ro/......abire.html

Nu aberatii de genul "multe fructe si legume, nu mai manca dupa ora 18, etc."

| Me,myself & I a răspuns:

Mie mi-ar fi placut sa am soldurile mai mari dar asta e, daca prietenii tai spun ca arati bine de ce vrei sa te schimbi?