| FLAViЯ a întrebat:

Va rog din suflet, ajutor! Sunt fara si am 15 ani. Un an in urma m-am imbolnavit de cistita si pielonefrita. Nu am usturimi la urinare si urinez la fiecare jum. de ora. Nu ma ajuta absolut nimic. Am urmat tratamente cu antibiotice scumpe si nu au dat rezultat! Analizede de fiecare data nu ieseau prea bune. La moment nu dispun deloc de bani. Nu mai stiu ce sa fac. Daca ati fost intr'o astfel de situatie va rog mult sa imi spuneti ce tratament ati urmat! As avea nevoie de o reteta naturista pe care sa mi-o pot permite. Am auzit ca bicarbonatul de sodiu este bun dar nu stiu cum se foloseste si de asemenea sucul de sfecla rosie. Ati incercat? Va implor, nu mai am nici o solutie!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iraida_7923 a răspuns:

Buna Flavi! si eu am trecut in urma cu cev prin ce ai trecut si treci si tu.Intr-adeva scapi greu de asta, dar trebuie sa fi optimista. BUn sa iti zic ce am facut eu, pentru durere si usturime, am facut ceai de coada soricelului (e floare alba se gaseste in farmacii), ai dreptate medicamentele sunt de prisos, urinatul o sa se regleze in timp, dar durerea cu gru trece.Stai linistita si eu am probleme in fiecare iarna de la 16 ani, dar eu nu am trattato corespunzator si a trecut la rinichi si e de rau am facut si injectabil, de durere mi le-am facut singura, pentru ca nu aveam pe nimeni sa stie sa le faca, dar asta e, trebuie sa mergem inainte.ai grija fa-ti consult periodic, nu mai bea suc, el te face sa urinezi des si dureros, bea apa cat mai multa si in doua sapatamani cel mult esti ca noua, atentie nu mai bea suc e dusmanul nr unu, doar apa.Capu sus o sa fie bine.