| Deyutzza000 a întrebat:

VA ROG! ESTE URGENT! Buna! Acum 4 zile m-am lovit la sanul stang(nu foarte tare) si acum ma doare cand trag aer foarte adanc in piept.La atingere ma doare sub san si putin pe sfarc. Sfarcul parca este putin de tot mai inchis la culoare decat celalalt(din cauza loviturii).In rest,nu vad vreo rana, vanataie sau altceva.Mentionez ca nu am nici noduli.E normal? Trece? Afecteaza inima? Va rog ajutati-ma! Nu vreau raspunsuri rautacioase si batjocoritoare.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xoniii a răspuns:

Trece, am patit si eu, date cu o crema racoritoare cu aloe vera sau orice alceva. Si date seara cu putina gheata pe san.

| Deyutzza000 explică (pentru Xoniii):

Iti multumesc de sfat big grin Chiar eram forte stresta.

| Deyutzza000 explică (pentru Xoniii):

@Xoniii : Cam in cat timp trece(aproximativ)? Au trecut 5 zile si inca ma mai doare, chiar si cand trag aer extrem de adanc in piept. sad Sunt ingrijorata sad

6 răspunsuri:
| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Du-te la doctor.

| Xoniii a răspuns:

Scuze ca nu ti-am raspuns atuncisad, dar am fost plecata din tara.
Am o intrebare te mai doare? acum

| Deyutzza000 explică (pentru Xoniii):

Buna! Am aflat cauza durerii...Ma lovisem undeva imediat sub san si era de fapt o coasta fisurata.Doctorita imi recomandase un unguent care diminueaza durerea.A trecut in vreo 2 saptamani. Acum sunt bine! Mutumesc de sfaturi big grin happy

| Xoniii a răspuns (pentru Deyutzza000):

Cu placere :*
Ma bucur ca acum te simpti mai bine >big grin