| sebydoda a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati cred ca am diabet mi-am facut testul si a iesit 167 zahar tinand cont ca am mancat slanina si alte grasimi si mam agitat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| beatrice9849 a răspuns:

Tine cont de ce iti spune medicul dar eu stiu ca maxima este de 200!

4 răspunsuri:
| piTiCcu a răspuns:

Mai bine te-ai duce la spital, sa iti faca niste analize.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| passarisMB a răspuns:

76 este putin cam mica iar agitatia nu are legatura cu glicemia.normal glicemia se incadreaza intre 80-120, dar dupa 40ani se trece pana pe la 140.nici decum 200 cum spune beatrice. sper ca te ajuta si comentariul meu

| sebydoda explică:

Va multumesc frumos dar acum sunt bine am facut testul imediat dupa ce am mancat si am fost si foarte agidat din cauza intepatului m-am speriat foarte tare iar testul se face la 2 ore dupa mancare l-am facut acum de vreo trei ori si mi-a iesit la toate 76 zahar cea ce e bine va multumesc ori cum