| Ionut2482 a întrebat:

Vă salut. De ceva timp am o mare problema. Dimineața ma trezesc cu un gust amar in gură si miroase urât din gură. Spălatul pe dinți e la ordinea zilei de două - 3 ori / zi, am fost la dentist, am reparat cariile, nu fumez, dar totuși miroase urât... Ce ar trebui să mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O endoscopie sa faci ca sa vezi stomacul cum e, daca nici de acolo nu este cauza atunci mergi la analize de sange sa vezi daca nu ai diabet

| MarianWLF a răspuns:

Daca se intampla doar dimineata cel mai probabil ai stilul de a dormi toata noaptea cu gura inchisa.

| Violleta2022 a răspuns:

Probleme cu fierea sau ficatul, daca ai gust amar in gura.
Investigatii medicale serioase, pentru stomac, fiere si ficat.

| relian a răspuns:

Nu ai nimic, nu te lua după violetele de pe aici, bat timpurile patriei la greu. Mirosul vine din stomac, scapă cumva pe lingă valva și de acolo e ce spui. Încearcă sa bei apa carbogazoasa, o sa fie mai bine.In timp o sa dispară mirosul ala, de regula e trecătoare chestia asta.

Garantat mirosul e de la stomac, nu ca ai avea probleme cu stomacu, sigur nu ai, dar scapă miros, aia e tot.Foloseste și tu guma de mestecat, bea apa carbogazoasa și cam asta e, în timp o sa iti revii.

| Dragobeta a răspuns:

Nu e de la dinti. E de la fiere sau ficat. Urgent la medic.