| dani9354 a întrebat:

Voi ce faceti cand va doare capul si aveti o stare de proasta dispozitie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| marry_7650 a răspuns:

De ce nu faci o plimbare in aer liber si in caz ca vrei sa ramai acasa ca sa nu superi pe altcineva avand in vedere ca ai si o stare proasta inchide usa la camera ta asculta putina muzica de relaxare incercand sa dormi putin, apoi trece.

23 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Si eu am probleme de acest gen, ma tratez singur, iau un paracetamol si ma simt foarte bine.

| Bacemi a răspuns:

Iau o pastila. Ies un pic afara la aer curat si apoi ma intind putin. Incerc sa ma relaxez, sa nu ma gandesc la nimic. Daca nu pot sa imi revin ma culc.

| AvalohAlyn a răspuns:

Iau o pastile pentru cap, de obicei Nurofen si stau intins in pat, linistit si sigur ma voi simti mai bine.Sanatate.

| emy a răspuns:

Iau o pastila de Algocalmin sau Antinevrlgic sau Paracetamol(depinde si de cauza durerii), apoi incerc sa fac ceva sau povestesc cu cineva si, astfel, nici nu mai simt durerea.

| DrViorel a răspuns:

Incerc sa ma recreez, si ca sa evit asemenea stari, imi rezerv cam jumate-1 ora pe zi sa fac ce-mi place ce ma relaxeaza... O zi buna sa ai!

| Brigitta a răspuns:

Algocalmin si somn happy

| adinescu a răspuns:

Ma gandesc ca nu ma doare fac ceva c imi place si imi trece

| oana23madrid a răspuns:

Iau o pastila si incerc sa stau cat mai linistita...si da rezultate, iar pentru proasta dispozitie nu stiu ma uit la ceva frumos care sa ma fac sa rad si sa uit acum depinde nu da de fiecare data rezultat eventual ma bag la somn...

| myckey a răspuns:

Iau o pastila de dureri, de cele mai multe ori, nurofen capsule moi de 200, apoi ma pun putin in pat si eventual rog pe cineva sa mi spuna tatal nostru (se mai intampla sa fiu si deokiata si asa imi trece).

| baba a răspuns:

Zac. mănânc. şi zac.

| eek a răspuns:

Mananc ciocolata si inghetata...si miraculos ...chiar ma simt mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru migrena iau o pastila analgezica (nu se sta asa ca mor neuronii si nu se mai refac). Pentru proasta dispozitie n-am inca o pastila prea eficienta. Suna un prieten!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O baitza, antinevralgic si la nani daca se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi... o pastilă (algocalmin), pun ceva muzică la volum moderat și mă dau în pat. Efectul e garantat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Încerc să nu intru în conflict cu cei din jur.
Durea de cap o ameliorez cu un calmant.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult muzica care imi place, apoi dorm si mai incolo ma intalnesc cu prietenii. Daca nu imi trece durerea de cap prin metoda asta, atunci ies afara la o miscare (la un fotbal, la un tenis de camp spre exemplu); mai tot timpul o activitate in aer liber iti i-a durerea de cap cu mana. Daca nu reusesc sa scap de durerea de cap nici cum, in cele din urma iau un paracetamol sau o aspirina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, astept sa treaca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pastila, baita, muzica calmanta si nani.

| Johnny_3038 a răspuns:

Eu ma culc! este cel mai bine!

| chrysa99 a răspuns:

Ei bine eu stu in pat si ma uit la televizor si la mine trece de la sinehappy

| catel a răspuns:

Am mai dat raspunsul mai sus. Cafea rece+zeama de lamaie+miere de albina.Mai multe pe http://catel.sunphoto.ro/autotratamente, http://sanatateanoastra-catel.blogspot.com/
Sau pe mess dog.catel.

| fluturash_6064 a răspuns:

O pastila... un ceai bun. un film.si somn. o sa vezi ca dupa ce te trezesti o sa te simti mai bine!

| blonda_4297 a răspuns:

Hmm... eu mananc ciocolata si imi pun muzica de relaxaretongue
incearca si tu