| Maria3458 a întrebat:

Ce faceti cand aveti o stare proasta?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cel mai mult ma ajuta sa vorbesc cu cineva drag. Ori ascult ceva linistitor sau amuzant, ma uit la un serial, fac un pic de miscare (ajuta mai mult decat crezi), fac o baie lunga, dorm.

| SilentRain a răspuns:

Mananc inghetata si ascult muzica

| Arthiom a răspuns:

Ma duc la magazin si imi cumpar o nuga, o punga de pufarine, un suc la cutie si o cutie cu lapte.
Pufarinele le mananc cu lapte si nuga cu suc. Ma binedispune imediat happy.
Sau mai e varianta cu prietenawinking, daca ma vede suparat stie ea ce sa faca, nu va duceti cu gandul la prostii din prima.
Sunt un om simplu, usor de multumit. happy

| Nevroza a răspuns:

Ascult muzica, ies cu bicicleta, merg la rau si arunc pietre in apa, copiez poeziile lui Bacovia (de aici si numele) sau scriu in jurnal.

| seularts a răspuns:

Cine crezi ca ti-a dat starea aia proasta? Iti dau un indiciu: TU happy Doar tu iti poti produce sentimente si ganduri. Desigur, daca faci asta compulsiv e dificil sa le controlezi insa totul depinde de ce vrei tu sa simti!

| codpenal2018 a răspuns:

Dacă practici gândirea pozitivă, nu ai cum să fi intr-o stare proastă... mai sunt excepți. Iți recomand cartea Practica gandirii pozitive - Joseph Murphy

| sylviu3777 a răspuns:

Cand n-am net si nu ma pot uita la filme obscene

| Roxana666667 a răspuns:

Incerc sa imi umplu timpul cu o activitate placuta.Fa o plimbare, mergi sa ti cumperi ceva frumos, ori gateste ceva bun.

| MARYOEM9 a răspuns:

Ascult muzica si mai linistitor intr-un mediu placut, gen parc undeva in natura fara zgomot de masini betoane, etc.