| mikisor a întrebat:

Vreau sa aflu tot ce se poate sti despre cum pot face un bebe baietel pentru ca asta imi doresc. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o metoda de a impune sexul copilului. Cresterea de care a vorbit Bro este infima. Adica ai 50% sanse sa faci baiat orice ai manca si 50, 5% sanse sa faci baiat daca mananci sarat.
S-a mai observat ca daca actul sexual are loc la cateva zile inaintea ovulatiei, sansele de a face fetita sunt ceva mai mari, decat daca actul sexual are loc in ziua ovulatiei.
Eu iti doresc un bebe sanatos fiindca e de mii de ori mai important decat sexul copilului.

| jani a răspuns:

Aha...si eu vreau doar un copil sanatos... tu nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cercetatorii spuneau ca femeile care consuma cu predilectie mincaruri sarate. isi sporesc sansele de a avea un bebe baiat. Cele care prefera dulciurile, au mai mari sanse sa aiba bebe fetita. Eu sint dispus sa te astept 9 luni sa-mi confirmi si mie daca au dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu o solutie..si este foarte adevarata...big grin am facut acest calcul la absolut toate persoanele cu copii si a iesit raspunsul corect....deci se poate afla cand poti face baietei sau fetite happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti fata?

| GeOrGiAnA_8498 a răspuns:

Daca va doriti sa ramaneti insarcinata si sa aveti un baietel, sunt anumite lucruri de care trebuie sa tineti seama pentru a va spori sansele. Dr Shettles a descoperit o metoda prin care puteti sa alegeti cu un procent de reusita de 80-90% sexul bebelusului, in cazul in care va doriti un baietel. Puteti de asemenea sa cautati si cartea Dr Landrum Shettkes, "How to Choose the Sex of Your Baby".

Asa cum stiti probabil deja, sexul bebelusului este determinat de spermatozoidul barbatului. Spermatozoizii cu cromozom Y, care duc la dezvoltarea unui baietel, sunt mai mici si mai rapizi decat spermatozoizii cu cromozom X, care duc la dezvoltarea unei fetite. Totodata, ei pot ajunge mai rapid la ovul, dar sunt si mai fragili.