| Mariaa321 a întrebat:

Vreau sa ma ingras urgent. sa ma dezvolt. as putea sa iau anticonceptionale? Daca da.ce fel? Ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cei7pitici a răspuns:

Nu poti sa te dezvolti REPEDE! Asta doar daca nu vrei sa te inbolnavesti, te dezvolti in timp o data cu trecerea anilor ar fi pacat sa bagi in tine tot soiul de prostii si apoi sa regreti asta! SANATATE

| tunary a răspuns:

Anticonceptionalele sunt impotriva sarcinii, nu te ingrasa.Ca sa te ingrasi iti spun asa:ori mananci cu vreo 10 minute inainte de culcare ori iti faci un plan zilnic de masa care sa contina multu carbohidrati(pentru energie) proteine si lipide happy. Succes

| Mariaa321 explică (pentru tunary):

Am o prietena care a luat.dar pentru cosuri sau ceva de genu..si s-a ingrasat.s-a dezvoltat. cu mancarea degeaba ca nu pot sa mananc asa mult... sper sa fie ceva pastile sau nu stiu ca sa le iau ..sa ma dezvolt mai repede.

| Emma112 a răspuns:

De ce vrei sa te ingrasi? thinking

| Mariaa321 explică (pentru Emma112):

Pentru ca sunt slaba...am 45 de kg si 1, 63m sad

| tunary a răspuns (pentru Mariaa321):

Nu esti foarte slaba, daca ajungi la 50 de kg vei fi numa buna ^^

| Mariaa321 explică (pentru tunary):

Da.dar nu prea reusesc sa ajung la 50 sad ce sa mai fac crying(?

| tunary a răspuns (pentru Mariaa321):

Mananca pe timp de noapte, pentru ca organismul tau nu va putea sa prelucreze tot ce i-ai oferit tu, si asa te vei ingrasa.Sau mergi la sala si pune putina masa musculara.Nu te gandi ca te vei umfla cum le vezi pe alea de la tv.Vei ajunge asa dupa ani si ani de munca(tu poti sa mergi sa te tonifici putin). Asta e sfatu meu.Eu cu sala in 7 luni am pus 8 kg, si arat de 2 ori mai bine decat inainte happy

Răspuns utilizator avertizat
| Mariaa321 explică (pentru devil2279):

15 ani am...dar altceva in afara de mancat nu exista?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Mariaa321):

Atunci eu is schelet, am 40 de kg si 1.65.

Răspuns utilizator avertizat
| Mariaa321 explică (pentru devil2279):

Ma urascccc, vreau sa ma ingras crying((

Răspuns utilizator avertizat
| DianneKrieger a răspuns (pentru Mariaa321):

Linisteste-te...orice problema se poate rezolva. Ti-as recomanda vizita la un homeopat. Bafta!

| Emma112 a răspuns:

Daca te ingrasi 'fortat', nu faci altceva decat sa te imbolnavesti!
Lasa-ti corpul sa se dezvolte in ritmul lui.

| username_3216 a răspuns:

Http://calorii.oneden.com/imc.html sper sa iti fie de ajutor si la alte persoane care doresc sa vada daca sunt in regula

| Mariaa321 explică:

Merci :*