| Agutzzza a întrebat:

Vreau si eu sa imi spuneti tot ce stiti despre scurgerile albicioase! Sunt grave? Funditakiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zoet a răspuns:

Nu, nu sunt grave.
Inainte de a-ti veni menstruatia, iti apar acele scurgeri albicioase. Nu te speria, este ceva normal. Presupun ca ai vreo 12-13 ani. Acestea apar in jurul varstei de 12 ani. Depinde cat de tare este dezvoltata persoana.

Sper ca te-am ajutat. Pe curand kiss

5 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Depinde, dc sunt abundente si apar mancarimi poate fi vorba de candida, cel mai bine mergi la doctor si i-ti face o examinare a secretiei si i-ti spune exact ce este.

| misterioaѕa a răspuns:

Bună.
Nu sunt grave chiar delocoh go on
Din contra, sunt chiar sănătoase.
Pa, pa.

| Fluture a răspuns:

Nu, sunt chiar sanatoase.
Acele scurgeri te protejeaza pentru. a nu face tu infectii urinare.
Dar daca scurgerile albicioase se transforma in ceva maroniu si urat-mirositor trebuie sa mergi la doctor.winking
Multa bafta!

| Scoompahh a răspuns:

Nu.Se numesc secretii vaginale si sunt complet normale.:d

| rokorok a răspuns:

Nu nu sunt grave. Stai calma e normal.