| TheWolfWithBlueEyes a întrebat:

AJUTOR! Peste 2 luni o să-mi iau câine și nu știu ce rasa!
Niste linkuri pls?
Pentru câini DE CASA! de preferință talie mare

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| DianaDMDixie a răspuns:

Depinde de preferinte: labradori, daca doresti cu blana scurta, si sunt si foarte inteligenti, golden retriever sunt la fel de inteligenti, dar au blana lunga. Totusi nu ti-as recomanda un caine de talie mare daca nu ai timp sa il soti de mini 3-4 ori pe zi afara. Daca nu iti place sa alergi, o sa trebuiasca sa inveti sa-ti placa laughing

| elenaely003 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un labrador retrevier sau un pinscher...sunt ft sociabili si se acomodeaza repede..nu stiu cat de bun a fost raspunsul dar sper ca te-am ajutat

| TheWolfWithBlueEyes explică:

Eu m-am gândit la un ciobanesc elvețian. M-am uitat pe Wikipedia și mi-a plăcut ce a zis despre el. S-ar putea să-mi iau unul. Multumesc tuturor pentru exemple!