| miauu a întrebat:

Nu vreau sa slabesc doar vreau sa mananc sanatos.Stiti vreun site unde pot gasi o lista ceva de alimente pentru o saptamana sau chestii?

5 răspunsuri:
| WhiteProud95 a răspuns:

Mancarea facuta acasa e cea mai buna..incearca o ciorba, o tocana..astea sunt cele mai sanatoase.

| miauu explică (pentru WhiteProud95):

Nu chiar.dar merci oriucm pentru intentie:*

| miauu explică (pentru miauu):

Vreau o alimentatie corecta

| KodrutZ a răspuns (pentru miauu):

Incepe prin a elimina treptat ceea ce e INCORECT - margarina, dulciurile procesate, zaharul, mezelurile prelucrate industrial, lactatele de-alde danone si alte mizerii similare, piinea imbuibata cu aditivi, produsele de patiserie/mec/keiefsi. Ce mai ramine? Salate, salate, salate, pilaf, piure de cartofi, brinza de vaca/cas, maligutza, miere, nuci... destule.

| WhiteProud95 a răspuns (pentru miauu):

Degeaba daca mananci margarina, pate, salam, branza topita si alte chimicale....alea au numai e-uri.