| DorelConstantin a întrebat:

Cum slabesc la picioare si ce alimente am voie sa mananc si ce nu?

6 răspunsuri:
| Mariu0699 a răspuns:

Ca sa slabesti la picioare iti trebuie neaparat sa faci sport. Poti face stretching, squat poti fugi 2-3km pe zi si vor slabi cu siguranta. Cu alimentatia, ar trebui sa mergi la nutritionist (asa cred ca se numeste) si iti va spune mai precis.
Eu pot sa spun ca sa te lasi de mancarea care are grasimi, sucurile, dulciurile, nu mananci sarat si astea.
Astea sunt lucrurile care fac cel mai rau corpului tau.
E de preferat sa mananci fructe si legume, salate, ceva vegetarian, carnea nu strica (dar fara prajeli), mancare care contin fibre (cereale integrale, porumb, banane, morcovi, nuci. Etc).
Daca nu vezi ca nu dai rezultate dupa o saptamana, nu te panica si apoi sa renunti. Continui fiindca oricum nu e usor si nu poti bate din palme si gata slabesti.
Bafta multa❤️

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mariu0699):

Nu e ok sa renunti la grasimi, grasimile sanatoase sunt o componenta importanta a nutritiei.

| Mariu0699 a răspuns (pentru Cosmin86):

Hai ca in cantitati mici poate manca dar daca sta sa manance mult, normal ca nu va rezolva

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mariu0699):

Da. Stii care sunt grasimile sanatoase?

| Mariu0699 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, din cate stiu pot fi:
Semintele de in macinate, pestele gras, stiu ca si semintele contin ceva grasimi sanatoase, nucile, alunele, ouale, fasolea, fructele avocado, uleiul de masline (daca nu ma insel)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mariu0699):

Exact happy

De ou si fasole nu stiam, dar cu restul sunt de acord.