| octav005 a întrebat:

Bună seara. De curând am făcut o ciorba de salata verde și loboda. Am spus asta la un tovaras și coleg de munca.
Au zis ei ca numai animalele mănâncă verdeață. Ca ei nu mănâncă asa ceva. Intr-un fel ei au ras.
Mie unul îmi place. aceasta ciorba.

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Si ei mananca animalele, adica tot verdeața.happy
Ai facut o mancare sanatoasa, felicitări.
Seară frumoasă,

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Colegul tau este doar un snob care se da mai destept decat este in realitate.
Da-i pace, ca astia care nu mananca salata, legume si fructe ajung sa aiba avitaminoze si probleme grave de sanatate, in viitor.

Ar trebuii sa-ti revizuiesti colegii cu care stai de vorba si carora le spui intimitatile tale, ca asta nu ar trebuie sa mai fie printre ei, deoarece te considera un prost care si probabil un animal, daca manaci iarba precum animalele, cu alte cuvinte, te-a jignit.

Poate este mai bine sa-l ocolesti si sa ramaneti doar la stadiu de salut si atat, ori numai la probleme stricte de munca, fara sa maid iscuti nimci personal cu el.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și ei e animale.

| J0B0MAT a răspuns:

Ție trebuie să îți placă.
Și nu, animalele nu mănâncă toate verdeață, de fapt carne mănâncă animalele mai mult.Ex câinii, pisicii, păianjenii mănâncă muște, alte insecte care se mănâncă unele pe altele, păsările mănâncă mult insecte deci tot carne, pescărușii pești, peștii mari îi mănâncă pe cei mici, leii, tigri tot carne.
Rațele, găinile, caprele, mănâncă verdeață, ocazional mai mănâncă și câte un câine ori alt animal câte o fructă ceva, dar carnea e baza. Dar mănâncă și găinile brânză și carne dacă le arunci, testat.Deci ierburile sunt mai mult pentru oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și mie îmi place mult ciorbă de burtă și ciorba de salată verde și ciorba albă cu smântână ciorba este buna frate lasă să nu mănânce daca ei sănt pretențioși și mofturoși Lasăi frate să-și facă singuri de mâncarea

| octav005 explică (pentru anonim_4396):

Ei zic ca doar carnea este cea mai buna

| anonim_4396 a răspuns (pentru octav005):

Nași vrea sa mai văd carne boss... Muncesc într-o fabrică de animalele care sunt tranșate și tăiate și și și și... jale este acolo rău de tot...nai vrea sa ști să vezi...nici să nu mai văd carne nu vreau...

| SuNaM a răspuns:

Pofta buna. Nu știu ei ce-i bun.

| ALM2000RO a răspuns:

Spune-le într-un mod elegant că bat câmpii.
Poftă bună! big grin happy

| norisorulpufos a răspuns:

E cea mai bună.

| Răpităînnori a răspuns:

Nu îi lua în serios. Poftă bună.