| Iasmiine a întrebat:

Ce as putea sa-mi fac rapid de mancare? Dar nu din prea multe ingrediente. Inafara de cartofi prajiti, oua.

8 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Poti sa faci pulpe de pui sau de ce nu aripioare in punga de aceea magica de la maggi. poti face o salata de fructelove struck salate de legume. pilaf, piurebig grin orez cu laptelove struck am pofta de checlove struck laughing) poti face multe mancaruri rapide buune care nu ingrasa.de obicei alimentele care sunt cele mai usor de preparat sunt si cele mai sanatoasewinking sau poti face salata de piept de pui cu putine ciuperci, morcovi si maionezalove struck

| KisaTheCute a răspuns:

Heyo!
Si eu am mereu problema asta cu timpul. Reteta mea preferata este cea pentru Tagliatelle cu ton.

Reteta :

Pui la fiert o punga de tagliatelle [ pastele acelea lungi ca si spaghetti dar mult mai late ] si, cand au fiert, le strecori de apa si le amesteci cu o conserva de ton in ulei de masline. Pui neaparat si uleiul pentru a nu fi seci. Iar, la sfarsit, condimentezi cum iti place. Eu una adaug sare, mult piper si lamaie.

Pofta buna!

Pa pa!

| Plague a răspuns:

Cu mancare gatita sau fara? Uite ceva rapid, ce imi fac eu cand nu am chef sa gatesc: Salate, de orice fel, toate legumele care le ai, cu ulei de masline si otet de mere...Sau ceapa taiata si amestecata cu ulei si otet+vegeta, boia, piper. Salata bulgareasca: varza taiata fasii subtiri, branza taiata patratele sau cubulete mici deasupra, si cu bucati de paine prajita bine, toate amestecate. E mancare usoara, delicioasa si usor de pregatit. Daca ai legume, eu imi mai si fierb legume si 2 oua. :)). Daca vrei sa gatesti, poti sa iti faci mamaliga, o supa sau o ciorba, fasole uscata/verde, pireu si o tocanita sau chiftelute si un sos de bulion. Sunt retete usoare si se fac destul de rapid majoritatea (in afara de fasolea uscata, aia sta mai mult pe foc). Daca vrei retete, cauta pe www.gustos.ro sau www.bundegatit.ro. Sa gatesti e usor, si nu e nevoie de TOATE ingredientele mentionate, multe se pun doar pentru a altera aroma intr-o directie sau alta, ca sa ma exprim asa. Daca ai cateva legume (o ceapa, 2-3 cartofi, un morcov) si juma de kil de carne dezosata, iti poti face zeci de mancaruri linistita :P. Pofta buna

| LoRyAnNa_3715 a răspuns:

Sunt mai multe...se poate prepara peste cu paste in 15 minute
sau cartofi natur ai multe optiuni mai n ia-ti o carte de bucate sau cauta pe google

| renee14 a răspuns:

Spaghetti.pilaf.pireu.

| Kiduutza a răspuns:

Dulce: Budinca, Cartofi: Pireu, Sarat: Salata de varza... funda?

| tauruss a răspuns:

Sendvici,paine cu gem cu unt sau cu margarina,dulciuri daca ai ex(ciocolata,jeleuri,bomboane, etc), funda? please

| Nenumescovici00 a răspuns:

Cartofi bucuresteni sau sandwish