| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, voi pe câte grade spălați de obicei hainele la mașina de spălat?

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

La temperatura asta, mă cam indoiesc sa scapi de bacterii si de murdarie.

| darrio2007 a răspuns:

La 40 de grade.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

La 40 de grade nu se strica nimic. Gandeste-te ca se spala si la 60 de grade.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Inseamna ca ori esti zgârcit ori econom.

„Iată care sunt avantajele spălării la 30 de grade. Rufele se deteriorează mai puțin. La o temperatură scăzută fibrele se uzează mai puțin și își păstrează mai bine culorile. Mașina de spălat contează în consumul tău de electricitate în procent de 7%. Deloc neglijabil.
Citeşte întreaga ştire: Spală rufele la 30 de grade. Faci economii și le păstrezi mai mult timp."

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

La sub 30 de grade nu am vazut sa existe la masinile de spalat.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru darrio2007):

Trebuie respectate etichetele. Unele haine arata 30 de grade din motive foarte clare.

| dullcat a răspuns: