| zmilee4you a întrebat:

Buna tuturor:*. Am si eu o problema, vreau sa scap de cateva kg care s-au depus in ultima vreme. Fac sport zilnic nu e problema.stiti o dieta sigura care sa ma ajute sa slabesc mai rapid?

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Păi,dacă zici că faci sport zilnic înseamnă că ai destul de multă voinţă. În orice caz, de ce ai vrea să ţi o dietă prin care slăbeşi 10 kg într-o săptămână, iar în următoarea să te îngraşi 7. Ai zis că vrei odieta concretă, nu? Deci aş putea eu să îţi vorbesc despre a mânca sănăto şi etc. dar în fine... Am să-ţi spun care este singura dietă pe care am ţinut-o eu vreodata, fiindcă nu am vrut să mă complic. Sper că-ţi place şi ţie. Există o dietă numită weight watchers.Ador dieta asta!
Deci scrie pe-acolo că trebuie să mănanci multe legume şi fructe. Însă eu am observat că slăbesc mai repede dacă nu mănânc atat de multe.
http://www.culinar.ro/......ri-retete/
Succes! Sper că te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| Ghost a răspuns:

Da, 3 pachete de tigari pe zi si ai slabit intr-o luna cam 4 kg

| YOUdriveMEcrazy a răspuns:

Manaca un mar pe zi si slabesti intr-o saptamana 4 kg

| dorina_9415 a răspuns:

Dieta dupa care eu am slabit 8 kg in o luna:dimineata o cafea, la amiaza legume fierte si seara un fruct, multa miscare si multa apa.succes...

| AndreiNistor1270 a răspuns:

Mai uite cum sa faci, fa mai mult sport si nu manca cantitati enorme de mancara si nici dulciuri, mai ales carne cu grasimi.Ei bine incearca cum frei tu, cum crezi cai mai bine, fa ce vrei.

| calinesq a răspuns:

Ai putea incerca programul lui Paul McKenna (I can make you thin) -pentru mine a functionat de minune. Ideea e cam asa: 1. Cand ti-e foame, mananca (si sa ai tot timpul ceva OK de mancat la tine, chiar si la servici - batoane proteice, etc) 2. Mananca incet, mesteca mult si bine, iar daca mananci la masa, lasa jos furculita intre imbucaturi. Mananca fara TV si alte chestii care agita. 3. Fii foarte atenta la senzatia de satietate (in plex) si cand simti ca ti-a ajuns, te opresti. Primele 2 saptamani chiar te opresti la 75% din ce ai in farfurie. Lasi tot timpul un sfert, ca sa te obisnuiesti cu "logistica" - ce faci cu el, il arunci, il pui in frigider, etc. Poti aplica asta si la batoate, ciocolata, etc. Lasa un sfert, si revino peste juma' de ora daca chiar iti trebuie, dar sa nu decida ambalajul pentru tine cat mananci, sa decizi tu dupa senzatia de foame. 4.Mult sport, si daca ai cu cine, mult sex - consuma multe calorii si elibereaza multe substante pozitive, de la care apoi esti mai "zburdalnica" toata ziua happy