| Sara2 a întrebat:

Care dintre voi a tinut dieta cu supa de varza? as vrea si eu sa incep de maine(luni) vreau sa stiu daca da rezultate

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Are un foarte mare efect, slabesti foarte mult, dar uita-te bine la ea. Fiindca scopul ei este asa: mananci cate ceva si, cand ti-e foame, supa de varza. Iti va fi tot mai putin foame, vei scadea cantitatea de supa de varza pana vei renunta la ea. Dar TOATA viata vei manca doar ce e scris in dieta. Adica sa nu crezi ca vei mai reveni la stilul anterior de viata. Pur si simplu rolul dietei este sa te aduca la acel tip de alimentatie fara mari suferinte. Apoi esti obligat sa-l respecti, orice deviere se va inregistra dublu pe cantar. Adica daca slabesti 5 kg cu dieta, la revenirea la un regim obisnuit vei lua imediat minim 10 kg in greutate.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Oh, nuuuuuu!
Nu te prosti!
Dieta cu supa de varza are un efect de tip "eu-eu" asupra organismului. Mai precis, vei slabi si apoi vei pune la loc ce ai dat jos sau chiar mai mult.
Mai bine incearca sa faci miscare, sa renunti la dulciuri, sucuri, grasimi. Mergi cu bicicleta, fa aerobic, dar nu dieta cu supa de varza...

| mioara a răspuns:

Nu stiu cat de buna este dar daca incepi si reduci painea si o inlocuiesti cu pufuletii, mamalica, legume, fructe, grefe.

Janina
| Janina a răspuns:

Am inteles ca da rezultate, a incercat-o o vedeta si s-a laudat pe la TV... dar cica iti da niste gaze de zici ca esti la Austwich

| vio a răspuns:

Nu e bunaaaaaaaaaaaa...

| gabimaris a răspuns:

Monnyk, nu incepe si tu ca toate fetele care au mancat deja supa asta nenorocita si au cazut pe strada anemice pana la Dumenzeu! Tu chiar poti sa te opresti din a-ti chinui organismul in felul acesta! Incearca sa faci altceva pentru a scapa de kg in plus! Fa cat mai multa miscare la sala si/sau in aer liber, respira profund si concentreaza-te pe controlul strict a ceea ce mananci, cand mananci si cat mananci!
Normal este sa ai trei mese principale si doua gustari la ore rezonabile, ultima masa fiind cu cel putin trei ore inainte de somn, apoi hidrateaza-te cu cel putin 2L de lichide pe zi si ma gandesc aici la apa plata, ceai, suc natural de fructe, lapte, evita alcoolul, tigara, bauturile acidulate si produsele bomba pentru organism de tip fast food, mezeluri, chipsuri etc!
Si renunta sa mai crezi in diete minune cate te fac in 3 saptamani sa arati ca mai stiu eu cine!