| anonim_4396 a întrebat:

Care e mancarea voastra preferata? dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Derpiina a răspuns:

Pizza love struck

17 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Radule nu ar trebui să vorbești de o mâncare favorită sau preferată că oamenii trebuie să mănânce cât mai variat. Fiecare aliment este bun în felul lui cu ceva.
Îmi plac sarmalele în foi de varză acră, creierul preparat în multe feluri, dar și peștele, ( cu toate că muncesc să îl curăț de oase.), ciupercile, și tuturor le plac: pârjoalele, mâncarea de spanac sau de urzici cu carne, friptura de porc, combinațiile cu brânză și cașcaval, mâncarea cu gutui și pasăre cu sos alb și cu cașcaval ras deasupra, micii, ciorba de burtă, răciturile, fasolea cu cârnați, șamd.
Ar trebui teoretic, să mănânci de toate!
Mai puțin mezeluri contrafăcute în care bagă toate porcăriile.

| anonim_4396 explică (pentru MMihai):

De acord ca oamenii trebuie sa manance variat. Insa din varietate ma gandesc ca sunt unele preferate. nu am spus sa consume lumea doar mancarea favorita. Si mie imi plac buretii, in special vinicioarele si galbiorii big grin

| MMihai a răspuns:

Eu acum sunt singur, că nu am nevastă și mă uit și la preț și la timpul de realizare al preparatului respectiv.
Cu toate că peștele are carnea cea mai sănătoasă, nu îmi gătesc pește decât rar, că nu îmi place să stau să îl curăț.
Ciupercile de cultură sunt mai puțin bune la gust, alea albe obișnuite, dar de restul ciupercilor îmi este puțin frică!
Pizza și pastrama de oaie nu sunt foarte sănătoase.
Ciorba -mâncare de oaie cu multe verdețuri și legume este mai sănătoasă decât pastrama de oaie.
Nu știu de ce vă place la toți pizza ca nu este ceva așa bun și așa sănătos.
" Mâncare chinezească" făcută din ingrediente și din treburi de import nu este chiar "sănătate curată", ( de fapt nu este un singur fel de mâncare ci foarte multe și foarte variate feluri de mâncăruri, corect bucătăria chinezească ), iar în privința ciocolatelor "adevărate" toate sunt foarte bune, dacă la fabricarea / realizarea lor, au folosit numai alimente bune.

| morningstar a răspuns:

Peste si fondue chinoise.

| DrunkenRat a răspuns:

Ciocolata.:X Chiar daca toti sustin ca nu e "mancare". laughing)

| anonim_4396 explică (pentru DrunkenRat):

Si la mine, desertul e partea preferata big grin. iar daca e vorba de ciocolata Toblerone primeaza big grin

| KirigayaKirito a răspuns:

Aia comestibila laughing, de ex. macaroane cu branze! Iuui iubitele mele :X, sau crochete cu pui iummi, da tie? Care mancaruri iti plac?big grin

| anonim_4396 explică (pentru KirigayaKirito):

Pai : pizza, pastrama de oaie, mancare chinezeasca, ciorba radauteana; mai multe, astea mi-au venit acum in minte

| KirigayaKirito a răspuns (pentru anonim_4396):

Mm, bun, mi-ai facut foameangry laughing

| SweetSecrets a răspuns:

Sushilove struck,e foarte bun♥

| Alexalice10 a răspuns:

Pizza

| MiSSyoUNow a răspuns:

Cordon bleu

| MiSSyoUNow a răspuns:

Pizza sau spaghetti cu ton

| Katakito a răspuns:

Burrito,Musaca sau Sarmale. happy

| yonesss a răspuns:

Cartofi prajiti

| gabi1198 a răspuns:

Pizza

| corinacorina2001 a răspuns:

Mie imi place pizza