Întrebare recomandată | Utilizatoare123 a întrebat:

Ce pot pune in loc de gris la compozitia de branza de la pasca?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orez fiert.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Dacă, vrei rețeta tradițională griș, dacă o vrei exotică, făină de grâu, făină de mălai, făină de orez, miez de pâine muiat și stors bine.
Alte tipuri de făină schimbă gustul, iar apoi riști să nu placă nimănui pasca.
De aceea, se pune griș, pentru că este neutru la gust și nu schimbă gustul final.

| Utilizatoare123 explică (pentru ValentinMihai78):

Multumesc! cam cate linguri de faina crezi ca pot sa pun?

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

1-2 lingurițe, nu linguri.

| LisaJulie a răspuns:

Eu pun faina de nuca de cocos și iese super buna

| Iulianabc a răspuns:

În loc de griș, poți încerca să folosești făină de migdale, făină de nucă de cocos sau făină de orez. Aceste alternative pot adăuga o aromă și o textură diferită compoziției de brânză pentru pasca ta. Încearcă și experimentează pentru a găsi combinația care îți place cel mai mult! Răspuns favorit te rog