| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa mananc intr-o dieta ca sa slabesc si ce sa nu mananc?

4 răspunsuri:
| yoanna73 a răspuns:

Pui si peste, legume si fructe.(fructele in exces ingrasa)4 fr pe zi. orar:11.14.17.19

| Uana_5406 a răspuns:

Nu trebuie sa eviti orice fel de grasime pentru ca organismul are nevoie. Eu am slabit 15 kg in aprox 2 luni prin faptul ca nu am mancat deloc dulciuri, le'am inlocuit cu fructele, legume multe, branza proaspata, doar 2 felii de paine Graham pe zi, cat despre carne... pieptul de pui(sau de vita, peste...) gatit pe tefal este foarte bun si nu ingrasa. M'am ferit de combinatiile cartofi-carne, carne-paine etc. (cu toate acestea, nu am facut sport) Cantitati mai mici si nimic dupa ora 6, doar apa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa eviti grasimile de orice natura, painea alba si produsele de patiserie, prajelile, dulciurile si sucurile din comert. daca vrei sa slabesti sanatos trebuie sa ai o dieta adecvata varstei, sexului si activitatilor pe care le ai.trebuie sa faci multa miscare zilnic, pentru a elimina grasimea deja existenta in fibra musculara.sa te hidratezi si sa mananci mancarea care este procesata cat mai putin.salate si cruditati ca prim fel zilnic, fructele la cca. 2 ore dupa mesele principale, carne slaba de pui, vita sau peste.indulcitorii sunt daunatori, dau dependenta si pe termen lung pot provova boli ale sistemului nervos. evita sucurile acidulate(cola, fanta)si bea sucuri narurale, singurele sucuri naturale sunt doar cele facute in casa.lactate degresate, cereale integrale si doar dimineata pentru ca au energie care se elimina pe parcursul a 4-5 ore, paste de orez(tipic chinezesti).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iau anticonceptive si nu reusesc sa slabesc ce trebuie sa fac.va rog sa imi dati un sfat