| Sheisshe a întrebat:

Ce trebuie sa mananc ca sa slabesc la picioare?

9 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Daca asa esti tu n-ai ce sa faci, degeaba incerci tu sa slabesti intr-un anumit loc ca n-ai cum, o sa slabesti si in alte locuri unde nu prea ai vrea.

| Ţăpeşu a răspuns:

Aleargă, mergi la sală, mergi cu bicicleta, joacă fotbal.

| YouNoob a răspuns:

Oase, lol

Daca vrei sa slabesti la picioare apuca-te de alergat, mers pe role, bicicleta etc.

| GaBrYeLa18 a răspuns:

Buna! pentru ca e vara nu prea ai pofta de mancare si iti recomand sa mananci multe salate, sa faci sport si iti mai spun ceva daca vrei sa slabesti in zona abdomenului bea in fiecare dimineata cate o cana de apa plata (la care poti adauga lamaie)dar dupa ce ai baut apa stai jumatate de ora si apoi mananci.Bineinteles ca nu poti sa stai numai cu salate dar incearca sa ai alt mod de viata si sa nu mai consumi grasimi si o sa vezi ca o sa te simti mai bine.Ai mai putea manca maxim 4 felii de paine pe zi, multe fructe si legume, iar daca ti se face pofta de ceva dulce cumpara o ciocolata neagra sau o inghetata fara pra multe grasimi.Ar trebui sa mai cauti pe net niste exercitii sau sa cumperi niste creme pentru celulita de la elmiplat sau nivea dar cel mai important sa alergi sau sa mergi pe bicicleta sau tot felul de activitati care iti solicita picioarele.Ai putea sa te apuci sa faci un sport cum ar fi tenis sau innot.Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru GaBrYeLa18):

Daca bei un pahar de apa plata cu lamaie slabesti in zona abdomenului?
rolling on the floor
Hai, mai citeste inainte sa faci afirmatii de genul happy

| GaBrYeLa18 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu zic sa-ti vezi de trebuie si sa mai pui mana pe o carte mai desteptule. Daca te-ai mai uita si tu la tv-ul ala ai mai afla chestii(in caz ca ai tv)laughing))

| Cosmin86 a răspuns (pentru GaBrYeLa18):

Daca ai citi niste chestii DE BAZA ai observa ca e IMPOSIBIL sa arzi grasimea intr-o singura zona, ea se arde uniform pe tot corpul, INDIFERENT ce exercitii faci.

Ia cauta pe net sa vezi ca am dreptate.

Da nah, copil mic paralel cu sportul, ce sa-i ceri, el bea un pahar cu apa pentru abdomen laughing

| GaBrYeLa18 a răspuns (pentru Cosmin86):

In primul rand nu am zis ca nu e folositor si pentru alte zone dar este mai folositor pentru abdomen si in al doilea rand ma scuzi ca n-am 100 de ani ca tine mai tataie! Bine ca stii tu sport mai desteptule eu zic sa te abtii ca nu ma intimidezi!

| Acl a răspuns:

Vezi ca unii oameni au picioarele groase, nu din cauza ca sunt grasi ci ca asa le e fizicu. Cum sa zis, nu poti sa slabesti doar la o anumita parte a corpului ci la toate in acelasi timp.