Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2755930intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
17 Sep
SATI 278.752AFISARI
146.382VIZITE
131.359V. UNICI
15 Martie 2009
Anonim intreaba:

Ce trebuie sa mananc ca sa slabesc rapid

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    17 Martie 2009 23:19
    Raspuns anonim:

Fumatul taie pofta de mancare! Daca faci si un sport slabesti repede

• 41 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • |< <
    1 - 29 (din 41)
    > >|
  • 17 Martie 2009 01:21
    cristian a răspuns:
    Problema e ca tocmai trebuie sa te abtii de la mancat.
    Cel mai important lucru este sa nu mananci dupa orele 18:00.
  • 15 Martie 2009 13:28
    gabytzza a răspuns:
    Pei ai 2 variante:
    1.Sa asculti sfaturile Doniny'tei si in plus adaug ca mesele trebuie sa fie putine si dese;
    2. Te poti duce la un nutritionist sa iti faca un regim special pentru tine si organismul tau. El va lua in considerare stilul tau de viata, kg, in cat timp ar trebui sa le dai jos, sexul (f/m) si alte constante care iti pot influenta greutatea si sanatatea.
  • 15 Martie 2009 10:17
    andreutz a răspuns:
    Sa nu mananci! big grin
  • 27 Martie 2009 20:36
    cely a răspuns:
    Trist dar de altfel trebuie sa mananci foarte putin adica mai nimic.
    Daca poti, incearca sa mananci in doua zile pe saptamana doar orez fiert, fara pic de sare. Cel mult cu fructe din compot neindulcit Se da jos 1 kg pe zi daca respecti cu strictete si bei 2 litri de apa plata sau ceai. Un cai sa fie verde.
  • 27 Martie 2009 10:26
    LoryM22 a răspuns:
    Cel mai bine este sa consulti un doctor, sa-ti faci analizele si in functie de asta dr.iti da da un regim de slabit. Odata cu tinerea unui regim rapid pierzi multe vitamine si iti slabesti sistemul imunitar si osos.Asa e cel mai bine.Sanatate.
  • 15 Martie 2009 12:02
    doiny a răspuns:
    Nu trebuie sa slabesti rapid. doctorii recomanda 3-4 kg pe luna pentru ca altfel o sa ai probleme serioase de sanatate. eu chiar am trecut prin asa ceva de nu credeam ca o sa-mi mai revin vreodata. cel mai bine e sa slabesti sanatos: asigurati necesarul energetic zilnic in urmatoarele proportii: 1/2 din carbohidrati (cereale integrale, legume, fructe) si cate 1/4 din grasimi si proteine (lactate, oua, pui si peste, mazare, fasole boabe): elimina din alimentatie mancarurile rafinate si dulciurile (ciocolata, prajituri, biscuiti). In afara de faptul ca ingrasa, acestea cresc prea repede nivelul glucozei in sange, atragand dupa sine riscul instalarii diabetului, hipertensiunii si afectiunilor cardiace, evita consumul de alcool si de bauturi carbogazoase, care sunt pline de calorii, dar sarace in substante nutritive (doar ingrasa, fara a furniza necesarul de energie), consuma legume, fructe si cereale. Contin multe vitamine si fibre si au foarte putine calorii.

Carnea (de preferinta slaba, de pui si peste) si ouale preparale altfel decat prajite (fierte, inabusite etc.).

Foloste in bucatarie, la gatit, ulei de masline.

Evita pe cat posibil infometarea, caci risti sa reduci masa musculara si sa produci dezechilibrele chimice in sange, cu posibile consecinte grave.

Fa zilnic miscare, daca e posibil. Sportul intareste organismul, binedispune, creste imunitatea si contribuie la arderea caloriilor, scapandu-te astfel de kilogramele in plus. Nu e neaparat nevoie sa te duci la sala, poti sa alergi in jurul blocului, sa iesi la plimbare, sa urci scarile intr-un ritm mai alert.

rezultatele nu vor intarzia sa apara. succes!
  • 17 Martie 2009 22:35
    bethy92 a răspuns:
    Andreutz greseste, daca nu mananci slabesti dar o sa te infometezi si in momentu in care o sa incepi din nou sa mananci o sa te ingrasi ublu si plus de asta k o sa ai probleme cu stomacul! parerea mea mananca dimineata cat vrei u si ce vrei u, la pranz nu stiu ceva usor si nu foarte mult rentnta la paine cerl mai important mananca fructe cand ti se face foame dupa masa de la pranz si mai iti preg ceva ce vrei u pana in ora 6 iar seara mai poti manca un mar, un fruct ceva si ceva important sport slabesti istantaneu si o sa ai si un corp lucrat, si nu trebuie sa te duci la sala abdomene genoflexiuni flotari cate poti u dar s a nu te apuci acu sa faci 50 de abdomene ca slabesti faci si u nu stiu 20 sau cate poti dar nu foarte multe k nu o sa mai poti face si a 2-a zitonguetonguetongue mult succes dar e important macar o data p zi sa mananci bine
  • 25 Martie 2009 18:12
    Raspuns anonim:
    Ce trebuie sa mananc sa slabesc
  • 30 Martie 2009 21:12
    Raspuns anonim:
    Sa incerci sa nu consumi multa paine dulciuri grasimi etc.
  • 21 Aprilie 2009 23:29
    Raspuns anonim:
    Sa mananci decat o data pe zi sau sa mananci doar iaur
  • 22 Aprilie 2009 17:38
    Raspuns anonim:
    Lamaie
  • 23 Aprilie 2009 17:52
    Raspuns anonim:
    Nush poATE STI UH
  • 13 Iulie 2009 13:59
    Raspuns anonim:
    As dori sa slabes 12 kg in 4 saptamani. intrebare e am sa reusec sa slabesc daca mananc fructe legume salate si piept de pui sau carene fara grasime si iaurt?
  • 2 Februarie 2010 12:52
    Raspuns anonim:
    Trebuie sa faci mult sport si daca faci poti manca de toate
  • 8 Aprilie 2010 17:20
    Raspuns anonim:
    Vreau sa slabesc! ajutati ma va rog!
  • 15 Aprilie 2010 17:12
    Raspuns anonim:
    Da
  • 19 Aprilie 2010 16:02
    Raspuns anonim:
    Legume si fructe nu cu fumatu!
  • 23 Aprilie 2010 20:24
    Raspuns anonim:
    Reg
  • 7 Mai 2010 11:02
    Raspuns anonim:
    Am 47 de kg si vreau sa mai slabesc iar parintii nu imi dau voie ce pot sa fac?
  • 17 Mai 2010 17:59
    Raspuns anonim:
    Trebuie sa faci acdomene sa alergi si sa nu mananci gras asa se slabeste rapiod
  • 31 Mai 2010 13:21
    Raspuns anonim:
    Sa nu maninci gras si mult dupa ora 6 si sa faci sport
  • 6 Iunie 2010 22:47
    Raspuns anonim:
    Ce trebuie sa mananc ca sa slabesc?
  • 11 Iunie 2010 14:25
    Raspuns anonim:
    Sa nu mai mananci asa de multtt
  • 13 Iunie 2010 01:22
    Raspuns anonim:
    Ce trebuie sa mananc ca sa slabesc rapid
  • 2 Iulie 2010 15:17
    Raspuns anonim:
    Trebue sa maninci dimineata mult si seara putin. seara maninci atunci cind inainte ca sa te culci cu 3 ore inainte
  • 3 Iulie 2010 01:30
    Raspuns anonim:
    Niciodata sa nu te abtii sa mananci. mai bine mananca sanatos, mancaruri care au putini carbohidranti, si sa faci sport.
  • 4 Iulie 2010 11:09
    Raspuns anonim:
    Salata
  • 24 Iulie 2010 10:11
    Raspuns anonim:
    Eu am 1 metru 64-inaltime, 12 ani si 42 de kilograme.eu asi dori macar sa am 40 de kilograme nu 42sadsadsadsadcine imi poate da un sfat pentru a putea scapa de cele 2 kilograme?
    3 Martie 2012 22:23
    Zoozik a răspuns (pentru anonim_4396):
    Esti bolnava rau... daca tu chiar ai 164 cm si 42 de kg...
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 12 Septembrie 2010 16:50
    Raspuns anonim:
    Sa faci abdomene in fiecare seara, asa am facut si inca fac si eu si sa te scoli nesatula de la masa poti sa mananci toate cele 3 mese dar sa te scoli nesatula spor la treaba laughing
  • |< <
    1 - 29 (din 41)
    > >|