| AndreiStefan1234567 a întrebat:

Credeți ca as putea sa slăbesc sărind coarda? Ce alte activități îmi recomandati? Nu am o alimentație prea echilibrata dar nu vreau sa o schimb.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Si saritura cu coarda este un sport.
Daca sari cate 2-3 ore zilnic, intens, atunci te poti slabi in cateva saptamani.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu schimbi alimentatia, intrebarea ta nu are rost.

| relian a răspuns:

Daca nu vri sa schimbi alimentatia,atunci trebuie sa faci efort la greu,sa faci efort sa consumi mai multe calorii decat bagi in tine laughing asa o sa slabesti.Dar nu cred ca te apuci tu de facut efort fizic in halu asta laughing Spui manainci sanatos laughing dar frate nu a zis nimeni ca mancarea sanatoasa sau mai putin sanatoasa are efect asupra slabirii.
Mancarea te face gras, indiferent ca este santoasa sau nu, ai priceput asta? Sa fii tu sanatos cu mancarea ta sanatoasa ca tot gras esti laughing deci reduce din mancare, aia tiau spus oamenii pe aici, nu a zis nimeni sa mananci mancare stricata laughing sau nesatoasa.
Naspa de tot frate unia pricep in gura dar exacat asa pricep direct in gura, nu-i de mirare nimic prin RO.Stii proverbu ala multi vad putini cunosc, sau multi citesc, asculta dar si mai putini pricep ce asculta sau aud? Asta esti tu laughing
Daca tu aveai o alimentatie echilibrata nu erai gras laughing nu mai aveai nevoie de sport sau slabit, esti praf sincer.Mai vii si mai si semnalizezi laughing

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru AndreiStefan1234567):

Ba bula cu b mic, tu ai citit ce ai scris in intrebare? Ia mai citeste odata, poate ca nu ai scris tu, mai stii laughing ai spus daca sari coarda slabesti? asta ai intrebat ba balarie care esti.Plus ai spus ce altceva mai recomandam, adica aia care citesc intrebarea ta idioata.
Deci nu ai intrebat de slabit? Dar saritu corzi ce ai spus ca face sau ai vrea sa faca? Sa slabesti da? Aia tu ai scris., daca slabesti sarind coarda.Esti praf.Aopi ai intrebat daca mai stim alte metode, alte metode prin care normal ai slabi, ca nu vad la ce te puteai referi. Oadata ce ai scris clar daca saritu corzii te slabeste, alte metode pentru ce anume ar fi fost? Du-te si dati 2-3 palme, te uiti in oglinda si spui sunt un mare idiot si dati si un pumn poate te trezesti, esti praf, habar nu stii ce scrii laughing

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru AndreiStefan1234567):

Crezi ca orice zboara se si mananca.Alimentatie echilibrata inseamna cantitate, acu ai priceput? Tu crezi ca alimentatie echilibrata inseamna calitate, deci confunzi, du-te inapoi la clasa a 2a aia care ziceai si ia-o de la capat ca esti praf.
Daca maninci cat o vaca laughing poti sa faci sportu lu peste ca tot gras o sa fiilaughing tie asta nu prea iti intra in capu ala cel ai.Si iarba daca consumi tot te ingrasi ai priceput? Te ingrasi pentru ca consumi cat un porc laughing iar miscare faci din parti.La cat mananci tu probabil asa sa slabesti ar trebuie sa lucrezi stii unde? In MINA laughing deci ia-ti un job in mine si cu mancarea ce nu vrei sa renunti sigur o sa slabesti.
Dar vezi cauta o mine undeva prin Coreea de nord laughing

| relian a răspuns (pentru AndreiStefan1234567):

''comentarui"cei aia?laughing vezi ca te incurci in litere,tu ala care stii a scrie.,esti praf amice,mai vii si ma injuri in privat,daca ai ceva de spus,spune aici,te ascunzi de ce anume? Sa nu te vada lumea pe aici cat de ingramadit esti? Stai linistit ca lumea stie cat te poate duce capu ala gol laughing Asa este cand esti tanar,esti si prost,dar stai linistit ca trece cand mai imbtaranesti,deci nu iti face griji laughing Deci sa invat eu sa scriu corect la ce anume? La COMENTARUI tau? Las ca e bine si asa laughing

Stai ca am mai zarit un alt cuvant,nu stiu ce inseamna,poate ne explici tu,ca vorba aia te pricepi sa scrii corect laughing Ai scris "alegatu pe banda"vezi mesajul tau,deci ce facem ne legam de banda,ori alergam pe banda?laughing
Ca sa vezi cine imi da sfaturi sa ma apuc sa scriu corect,unu care scrie cuvinte numa de el stiute laughing esti praf amice,du-te dati cateva palme,ca d e pistol nu ai sa iti tragi ceva in capu ala gol sa scape lumea de tine,respiri aerul planetei degeaba, faci umbra la pamant laughing fara rost laughing

Nu mai imi scrie mesaje de mama, ce legatura are mama cu mine, sau cu discutia in cauza?

haideti sa aratam la lume ce mesaj ai trimis, il postez aici sa vada cei de pe aici ce invatat esti tu.

"Ma-ta o suge ca ultima curva de pe fata pamantului. Sper sa iti moara copiii."
asta am primit de la acest individ, care pretinde ca stie f bine sa scrie in limba romana si care imi da sfaturi sa invat a scrie corect.Ca sa vedeti si voi ce exemplare sunt pe aici.Astia sunt romanii, atat pot atat fac, trebuie sa i.l lasam asa cum e, omu este irecuperabil deja.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Inotul te va ajuta cel mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing))))))))))
Felul in care arati = 80% alimentatie.
Sportul nu are niciun efect fara o alimentatie echilibrata.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Baschet, fotbal, tenis. Fa flotari, alearga, agata fete...Sunt atatea lucruri pe care le-ai putea face.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Trebuie sa identifice fetele care alearga mai iute decat el; astfel slabeste cel mai repede/in viteza. laughing laughing laughing

Răspuns utilizator avertizat