| CeVorbestiMa a întrebat:

Cum as putea scoate o pata de super glue de pe un material textil?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

N-ai putea. sad

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă cu diluant, deși... nu știu ce să zic. Măcar încearcă. Dacă ții foarte mult la acel material, încât nu te lasă inima să-l arunci, atunci cumpără niște imprimeuri speciale (se lipesc pe material cu fierul de călcat), sunt în formă de floricele, fluturași etc, care se pot achiziționa de la mercerii. Au diferite modele, culori, mărimi etc. Și poți alcătui singur(ă) un design frumos. Deci, fruntea sus! : ))

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, nu se poate curata pata de superglue.

| anonima0101 a răspuns:

Cu acetona * eu asa am scos* laughing

| TheImpaler a răspuns:

In principiu cu foarfeca.

| TheImpaler a răspuns:

Nu stiu sigur cum s-ar comporta superglue uscat la microunde...n-am incercat niciodata.