| Ramo137 a întrebat:

Dati-mi si mie o reteta super simpla. vreau sa fac ceva dulce si sunt destul de grele retetele de pe net, multumesc.
funda!

Răspuns Câştigător
| ALYNAMARYA a răspuns:

Eu, cand am pofta de ceva dulce, fac budinca de la Dr. Oetker... este ffff buna si se face foarte usor... scrie pe pliculet tot ce ai nevoie sa stii:*

Succes:*

13 răspunsuri:
| hontapoc a răspuns:

Intra pe www.culinar.bzi.ro si gasesti tot ce vrei. retetele is puse pe categorii, deci e usor. plus ca au niste poze... salivezi

| RainOfColors a răspuns:

Clatitebig grin
Salata de fructe, gasesti tu ceva :*

| Luissa123 a răspuns:

Poti incerca crema de zahar ars e foarte usoara.
http://www.vulpeabucatar.com/retete/prajituri/cremazaharars/index.html
bafta!

| Vickyy a răspuns:

Fa o placinta de mere... E destul de simplu. Ai nevoie de niste foi de placinta si mere rase. Ungi tava cu ulei, pui prima foaie si pui mere rase pe ea, dupa care o rulezi. Faci asta avand grija sa iti distribui cum trebuie foile de placinta. Apoi bagi la cuptor si gata.

| patySsmile a răspuns:

Turta dulcee love strucklove struck foarte buna.love struck
vrei reteta?

| HeiSweetie a răspuns:

Poti sa faci tiramisu.Este destul de simpla.Ai nevoie de oua,faina, piscoturi, un mixer etc. Uite aici reteta: http://retete.eva.ro/desert/tiramisu-retete-si-povesti-articol-14794.html poti face diferite sortimente de tiramisu.

| Bybuuu a răspuns:

Cauta chec la cuptarul de microunde pe net! Este super simpla si gustoasa! funda?

| lionbeat a răspuns:

Torta mozaic din jeleu se prepară foarte uşor: http://poftabuna.md/reteta-culinara/tort%C4%83-mozaic

| Revan95 a răspuns:

Pai ai putea incerca crema asta:se face din:1ou,8linguri de zahar, 3linguri cacao, 1 lingura plina cu margarina.Bati oul bine dupa care adaugi zaharul si cacao si amesteci pana obtii o crema care o sa iasa tare si pui margarina ca sa se faca mai buna apoi amesteci din nou si gata. Poti adauga si esenta de rom pentru un gust mult mai bun.Mentionez ca eu cand fac crema asta imi ajunge si pentru mine si pentru fratemiu deci un ou e de ajuns.Nu depasi ca o sa-ti iasa f mult dupa

| Shukala a răspuns (pentru Revan95):

Ms, pe mine m-ai ajutat mult.