| AStc a întrebat:

E la job un băiat, cred că are spre 30 de ani care nu prea vorbeste cu nimeni sau când vorbește zici că face economie de cuvinte. Pare foarte îngrijit, atletic, nu știu dacă are o problemă de comunicare sau este doar narcisist cert e că nu mă gândeam la el sa pun întrebarea asta daca nu era și drăguț pe alocuri.Am adresa lui e email mă gândeam să ii scriu ceva acolo sau cum sa fac sa ii zic ceva?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa-i scrii nimic, mai ales la servici, ca nu ai voie sa hartuiesti colegii de munca, ca poti fi data afara.
Poate este gay sau poate se simte ofensat ca te dai la el.
Stai cuminte si pastreaza relatia profesionala, la munca!

| dullcat a răspuns:

Dar poate este pur si simplu retinut, mai ales cu oamenii pe care nu-i cunoaste prea bine? Ia si posibilitatea aceasta in calcul.La job te duci in primul rand sa muncesti pentru salariu, iar prieteniile sau relatiile amoroase sunt pe alte locuri.

| VoidEternal a răspuns:

Nu vad legătură între faptul că nu comunica și narcisism.

Ce ai vrea sa îi scrii de fapt?

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru VoidEternal):

Ba e foarte mare legaturahee hee exista persoane care nu vorbesc pentru ca sunt timide si mai existe persoane care nu baga pe oricine in seama, care nu sufera de atentia unor nea ioni pe care ii intalnesc la job.Crezi ca toti oamenii au mentalitatea domne sa ma bag in seama cu oricine ca sa nu mor singur? Mai sunt si altii gen dai ba dracu pe toti sunt eu si restul.

| VoidEternal a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Narcisist e una, îngâmfat și cu nasul pe sus, e alta. Vezi un pic cum se comporta un narcisist și o sa îți dai seama că le place sa fie in centrul atenției, sunt volubili și vorbăreți, nu le mai tace gura mai ales când vorbesc despre ei, le place sa fie admirați etc.

| A18ndr a răspuns:

Vorbeste cu el la munca nu virtual daca iti face placere