| SoEasyy a întrebat:

Eu stau la ultimul etaj al unui bloc si toata caldura intra la mine in camera si la mine in camera e inversul la -50°. Ce pot sa fac sa scap de caldura asta? (Ps: fara aer conditionat)

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic, fara AC nimic...
trucurile cu prosoape ude la geam, ventilatoare... scad cu 2-3 grade temperatura...

| Frank51 a răspuns:

Vreau să slăbesc, dați-mi un sfat, dar fără diete! Cam așa sună laughing

AC-ul costa 1300 cu tot cu instalat, nu mi se pare un capăt de țară și îl ai o bucată bună de ani.

| johnnny123 a răspuns:

"in camera e inversul la -50°"

Nu era mai simplu sa spui "50°"?

| SoEasyy explică (pentru johnnny123):

Asta am intrebat?

| sabin89 a răspuns (pentru SoEasyy):

Nu asta ai întrebat, dar observaţia nu e deloc nepotrivită.

| johnnny123 a răspuns (pentru SoEasyy):

Ma intereseaza mai putin ce ai intrebat si mai mult modul absurd in care ai formulat intrebarea.

Cailor cum le spui? "Cai de mare de uscat"?

| Cksihja a răspuns:

Izolezi acoperișul iar căldura se va transmite mai greu.