| Sara2 a întrebat:

Fetele la ce varsta ati invatat sa gatiti mai avansat? cum ar fi ciorba sarmale...

12 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

La 25 de ani pot zice ca mi-au fost laudate mancarurile, si inainte gateam dar numancaruri complicate.

| Barajag a răspuns:

De cand aveam 7 anisori, impachetam la sarmale, sti cum ieseau? ca niste bombelaughingPot spune ca acum imi ies cele mai reusite mancaruribig grin

NOname
| NOname a răspuns:

Ca sa fie si comestibil? laughing
Probabil pe la 15-16.

| PrINcEss_Y a răspuns:

Eu pentru ca mama mea ma lasa zilnic so asist in bucatari si ea se pricepe foarte bine de la 14 ani am reusit sa fac sarmale cu costite prajite si chiar torturi mari.super nu?

| Ana a răspuns:

Io nici pana acum nu am invatat si am doar 17 ani big grin mai e timpbatting eyelashes

| gabriela a răspuns:

La 18 ani. Obligatoriu! Asa zicea mama mea. La varsta asta eram obligata sa gatesc, aproape tot, sa calc de nota 10, sa fac curatenia de primavara, sa spal, sa apretez... Multumesc mama!

| clarobscur a răspuns:

La 16 ani gateam orice fel de mancare. Asa a fost situatia, n-am avut de ales. In mod normal, cred ca in jurul varstei de 18-20 ar cam fi potrivit ca orice fata sa stie sa gateasca. Nu retete sofisticate, dar totusi sa aiba habar cat de cat, pentru ca ii va prinde bine in viitor cand va merge la facultate sau cand nu-i va mai putea avea aproape pe parinti. Asta depinde de fiecare. Oricum, e frumos sa gatestiwinking

| <3dark-shadows<3 a răspuns:

Ceva mai avansat nu prea cred. Dar o prajitura ceva, clatite, pizza, s. a. La ciorba si sarmale o ajut mereu pe mama si nu mi se pare asa greuwinking

| francesca a răspuns:

Pe la 14-15 ani gateam, dar mancaruri mai simple, pe la 18 puteam sa fac si mai multe. dar ca sa fac sarmale, n-am reusit niciodata.imi ies cela mai urate sarmale din lumesad

| gyorgya a răspuns:

Hehe. datorita bunicii mele, la varsta de 16-17 ani si ii multumesc pentru ca mi-a fost de mare ajutor pe parcursul acestor ani atat in a economisi banii cat si in satisfactiile mele personalehappy, insa erau alte vremuri atunci. fetele aveau alte preocupari decat cele din ziua de azi la varsta respectiva.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 25.

| diva1223 a răspuns:

Eu am invatat pe la 18 anihee hee. a fost necesar pentru ca m-am mutat cu iubitul meu!