| Gustos.ro a întrebat:

La ce varsta ati invatat sa gatiti?

226 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

De la 10 ani deja stiam sa fac multe mancaruri, am invatat de la mama mea care a fost bucatareasa sefa timp de 32 ani.Am avut foarte multe lucruri de invatat si mi-au prins foarte bine, sper ca si fiica mea sa aiba ce invata de la mine.

daniela
| daniela a răspuns:

Primele clatite le-am facut la 7 ani... ii placeau fratelui meu si ma punea sa-i fac.

daniela
| daniela a răspuns:

Primele clatite le-am facut la 7 ani... ii placeau fratelui meu si ma punea sa-i fac.

auran
| auran a răspuns:

Eu sunt intr-o continua invatare...mai rau este ca nu prea se prinde de mine...cred ca aveam 14 ani cand am facut pentru prima oara o supa care a iesit tocana...

| machupicchu a răspuns:

Gresita intrebare... Permanent inveti sa gatesti...
Dar, " la ce varsta am inceput sa gatesc?", la varsta de 11 ani.

| JustMeFlory a răspuns:

De la 16 ani, adica de anul trecuthappybig grin

| matura a răspuns:

Am invatat sa gatesc in vacanta de vara, la terminarea clasei a-II-a, la cosit in muntii Bucinului.

| hashe86 a răspuns:

Hmm
de mititel ma amestecam eu prin oalele lu' mama. prima oara cand am facut ceva intru-totul eu a fost undeva pe la 12 ani. ii facusem mamei un tort de ziua ei. si chiar mi a iesit.

| hashe86 a răspuns:

Hmm
de mititel ma amestecam eu prin oalele lu' mama. prima oara cand am facut ceva intru-totul eu a fost undeva pe la 12 ani. ii facusem mamei un tort de ziua ei. si chiar mi a iesit.

| Silvia a răspuns:

Iti spun cand o sa invatblushing
laughing
P. s. Stiu sa fac cartofi prajitibig grin

| mioara a răspuns:

L a 18 ani.

| mioara a răspuns:

Pe la 20 de ani si bine de tot pe la 35 ani.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

La 13 anisoriwinking

| SweetCandy a răspuns:

Eu inca mai invat...big grin

| micurutza2005 a răspuns:

La 11ani si nu mult dupa aceea faceam si prajituri, acum gatesc foarte bine si nu am patit niciodata sa manance cineva ceva facut de mine si sa spuna ca nu-i place sau sa lase ceva in farfurie, finul meu zicea ca sa-mi deschid un restaurant ca se aboneaza la mine cu mancarea nu mai vorbesc ce torturi bune stiu sa fac, nu ma laud dar mi-a prins bine educatia din vremurile celelalte, azi nu mai stie nimeni nimic sunt varza fetele in bucatarie nu au cu ce se mandri si nici nu vor sa invete si e atat de frumos sa gatesti tu cu mana ta pentru familie sau sot si sa vezi ca mananca cu pofta.

| ecristinamc a răspuns:

Am 12 ani si deja stiu secretele gatituluyi

| emy a răspuns:

Poate ca e cam rusinos, dar eu am inceput sa gatesc la varsta de 21-22 de ani(acum 3-4 ani). m facut cartofi prajiti, ochiuri, omleta, am prajit gordon - bleaux(sper ca am scris corect, daca nu, imi cer scuze!), am facut prajitura cu rabarba(numai ca spuma nu mi-a iesit), si prajituri simple(fara crema). Dar am de gand sa invat mai multe.

| bruno9432 a răspuns:

Pe la 10 ani faceam prajituri impreuna cu mama, pe la 12 ani ma descurcam cu o omleta... iar acum tot mai invat cate ceva... important e sa nu mori de foame daca ramai singur acasa happy

| buburuzAndreea a răspuns:

Am 18 ani si pana acum am invatat sa fac omleta, cartofi prajiti, senvisuri, paine cu ou prajita, gogosi smug si... stiu sa incalzesc mancarea facuta de mama. big grin Nu moare omul de foame cu mine.hee hee

| Shery a răspuns:

Pai... la 17 ani si ceva am facut ou prima data laughing blushing

| Shery a răspuns:

@gabytzza: stiu ce vrei sa spui, si ai mei tot "crocanti" erau laughing
am obligat-o pe sora mea sa ii manance laughingrolling on the floor

| Shery a răspuns:

@gabytzza: stiu ce vrei sa spui, si ai mei tot "crocanti" erau laughing
am obligat-o pe sora mea sa ii manance laughingrolling on the floor

| Shery a răspuns:

Pai... la 17 ani si ceva am facut ou prima data laughing blushing

| Ralux a răspuns:

Ma pasioneazabig grin
Pe la 6 ani am invatat de la gradinitalaughing
Am avut un atelier de creatii si era pe grupe, mai multe tipuritonguelastilina, Desen, Gatit etc. iar eu am ales gatitbig grin
Prima chestie pe care am creato mai exact a fost unt cu miere...vaai ce bun a fostlove struck laughing love struck
Copilarialove struck

XoXolove struck

Shin
| Shin a răspuns:

@bizzare, cam tarziu... ar fi fost cazul sa stii deja acum tongue Ce zice prietenul tau, ca moare de foame cu tine in casa? laughing
Shinwinking

Shin
| Shin a răspuns:

@bizzare, puteti si gati impreuna... dar cand el o sa vina de la serviciu intr-o seara la ora 21:00 rupt de oboseala... ar fi ceva sa gaseasca ca-l astepti cu masa pusa. tongue
Shinwinking

Shin
| Shin a răspuns:

@bizzare, carui baiat nu-i plac cartofii prajiti? laughing
Shinwinking

Shin
| Shin a răspuns:

@bizzare, carui baiat nu-i plac cartofii prajiti ? laughing
Shin winking

| naya a răspuns:

Am ceva trecut de 20 de ani si nici acum nu gatesc.are cine laughing cand o fi la nevoie atunci abia.oh go on

| Milk Swan a răspuns:

Adica cateva mancaruri, nu? Caci eu am invatat clatite, la varsta de 6 ani.