| anonim_4396 a întrebat:

Hainele care se găsesc în second hand sunt dezinfectate înainte să intre în magazin?

Răspuns Câştigător
| NicoleEazi a răspuns:

Da,hainele care intra in second-hand sunt bagate la dezinfectat, ei au ceva aparat prin care le dezinfecteaza insa nimeni nu se bazeaza pe chestia asta, majoritatea dintre noi care am luat de la second le-am spalat cand am le-am dus acasa si inainte de a le folosi. Poate ele sunt trecute prin dezinfectare dar gandeste-te cate persoane le probeaza inainte sa ajungi tu la ele si prin cate maini trec.Mai sigur sa treaca printr-o spalare acasa.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu da, dar nu m-as baza pe asta, ca oamenii tind sa nu respecte legea, sau sa faca ce trebuie.
Ca atare, este indicat ca, dupa cumpararea unui lucru, sa-l speli si apoi sa-l imbraci.

| sierra1 a răspuns:

Nici vorbă, dar tu crezi ce vrei (cf aprecierii tale, da)

| Felys a răspuns:

Par spalate dar nu cred ca sunt fierte. Daca cumperi asa ceva le mai speli si tu la masina la 90 grade sa fii sigura ca nu iei ceva boli de piele

| Lioana a răspuns (pentru Felys):

Asta e valabil si pentru hainele noi luate din magazin. Nu stii niciodata cine le-a probat inainte si nu le-a mai cumparat.

| gheorghe699 a răspuns:

Categoric nu, nu avea incredere, spalate, dezimfectate, inainte de folosire.

| Mirela0876 a răspuns:

Daca spui de spălare, da, sunt spălate înainte să se vanda

| Bustid a răspuns:

Ma gandesc ca doar spalate, asta daca proprietarul a facut-o.

| AndreeaRomania212 a răspuns:

Nu.Daca iti iei o haine de la second hand, trebuie sa o speli la tine acasa