Întrebare recomandată | Takizo a întrebat:

Vreau si eu un meniu ( mic dejun, dejun, cina + 1-2 gustari ) care sa acopere necesarul zilnic de kcal pentru un adolescent de 15-18 ani cu gramaj + kcal la fiecare produs. FUNDA GARANTAT!

Răspuns Câştigător
| FkThRz a răspuns:

Nu cred ca vrei sa mananci zilnic aceleasi feluri de mancare deci cred ca e inutil sa iti raspund exact la intrebare.
Iti recomand totusi, daca ai android pe telefon, sa iti downloadezi aplicatia Noom coach. Asa o sa afli exact cate kcal trebuie sa consumi in raport cu greutatea, inaltimea si cat/daca vrei sa slabesti. Aplicatia o sa te faca sa intelegi si care sunt alimentele care trebuie consumate mai mult decat altele si astfel, cautand si retete pe internet sau adaugand anumite ingrediente in farfurie, vei avea parte de mancare sanatoasa cu care sa iti mentii forma fizica, ba chiar sa ti-o imbunatateasca.

2 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Z6SENqCztxo este extrem de bun, si se poate manca la orice masa, + ca poti sa adaugi si alte alimente, banana, nuci, mar etc, eu am mancat, si este destul de bun.

| Deeyuuuuu a răspuns:

Buna,cel mai bine din punctul meu de vedere este sa mergi la un nutritionist eu asa am facut, nu e bine sa urmezi ce scrie pe net, tu ai un organism unic, poate accepta sau respinge anumite alimente/bauturihappy

pup :*