| ICanLoveYou a întrebat:

IMI PUTETI SPUNE NISTE FELURI DE MANCARE CARE NU INGRASA SAU MANCARE PENTRU SLABIT?happyhappyhappyhappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mancarea ingrasa si sedentarismul de dupa, daca mananci o friptura si stai dupa aia degeaba sau te culci te vei ingrasa normal dar daca dupa friptura mancata te duci si arzi caloriile si faci sport nu te mai ingrasi.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Supa de chimin, salata din varza verde si morcovi, salate de fructe, etc.
In general: mancare de 3-5 ori pe zi, cate un pic, max 3 felii de paine de a doua zi, putine paste, carne fiarta, fara grasimi etc.

| Nastia a răspuns:

SINCER, EU NU STIU RETETE DE SLABIT DAR AM AUZIT CHIAR AZI K DAK MANANCI ACEEASI MANKRE CAM IN FIEKRE ZI CICA SLABESTI, .CICA DAK RENUNTI LA PAINE SLABESTI SAU DAK MANANCI DOAR CARNE D PUI, .ALTCV NU STIU PTR K EU AM DEJA CORPUL, FINUT,. N-AM NEVOIE DWLOC D SLABIT,.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mancarea italiana se spune ca nu ingrasa. e vorba despre asocierea alimentelor. si...italienii nu s grasi, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara carne, fara paine, fara, tot ce te ingrasa, si tot ce are faina si grasime sa nu manancihappystarhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pey multe fructe si legume si m ai ales acum vara multe salate si sa bey foarte multa limonada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu manca prea multa paine, si incearca sa nu mai mananci prea multa ciocolata fiind ca ingrasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimineata mananca ou fiert si mo salata.la pranz pui fript sau la gratar iar seara bea un pahar de suc natural facut de tine in casa.si printre mese poti adauga si niste fructe.doar o banana sau ori ce fel de fructe. dar numai un fruct pe zi. fa sport si ai sa vzi ca o slabesti:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 170 si 88 kg si 21 ani, as vrea sa stiu care fructe sau legume te ajuta sa slabesti, si cum sa le consum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o dieta totul se bazeaza mai mult pe fructe si legume.am tot cautat si eu retete care nu ingrasa dar greu de gasit... evita sa mananci paine mananca vinete si dovlegei la gratar, carne de pui de iepure de miel sau de vita, iaurturi degresate, salata verde cu ton si bucatele de rosii, salate de fructe, supe, cartofii si oua fierte, peste la gratar asta e tot ce as putea sa-ti spun pentru ca asta mananc si eu. pup sper sa reusesti...bafta

| ICanLoveYou explică:

EU MA REFEREAM NU CA SA SLABESC VROIAM SA ZIC CA SA NU MA INGRAS SA IMI MENTIN SILUETA LA ASTA MA REFEREAM