| Criss_2552 a întrebat:

Orezul expandat ingrasa? Batoanele cu fructe si cereale fitness sunt bune pentru. slabit?

Răspuns Câştigător
| CodrutM a răspuns:

Nu exista alimente de slabit. Tot ce mananci folosesti drept combustibil, daca corpul a folosit doar o parte din ce ai mancat drept energie, restul se depune drept grasime.
De aceea e nevoie de efort tip aerobit (bicicleta, coarda, alergat etc), ca sa te asiguri ca arzi mai multe calorii decat mananci.

Got it?

2 răspunsuri:
| CodrutM a răspuns:

Orezul in general ingrasa, ca si cerealele (pastele, painea etc.)
Nu slabesti de la batoane, are calorii ca orice altceva, pentru slabit trebuie (logic) sa mananci sanatos. Nu mai putin, nu facea greseala sa te infometezi, nitel mai putin dar in primul rand, sanatos.
1-2 fitness pot inlocui o masa.

| sabinutza_3452 a răspuns:

Din intrebarea ta am inteles ca vrei sa slabesti. Mereu le spun celor care vor sa slabeasca... nu trebuie sa nu mananci toata ziua si seara sa te indopi deoarece chiar daca ai stat flamand/a tot ti se va aduna in greutate asa ca mananca putin la orice masa a zilei sh fa sport...eu cred ca cerealele fitness sunt bune pentru slabit dar nu sunt sigura, iar despre orezul expandat nu stiu daca ingrasa.Asta a fost parerea mea. Daca vrei poti sa faci ceea ce ti-am spus, daca nu revino la alimentele tale de slabit.