| Socaciu_Nicoleta_1967 a întrebat:

Poate fi inlocuita crema de smantana MASCARPONE cu branza dulce philadelphia pentru prajituri?

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Mascarpone nu este dulce, are gust de unt ( este cea mai grasa branza).
Poti sa o inlocuiesti, dar prajitura nu o sa mai aibe acelasi gust ca cea originala, si poate compozitia nu o sa iasa la fel deaorece mascarpone este foarte grasa, are compozitia untului, iar branza philadelphia este mult mai usora.

| Syndre a răspuns:

Nu, mascarpone are un gust aparte. Dacă o înlocuiești cu altfel de brânză nu o să mai aibă același gust prăjitura.

| Wøodenpints a răspuns:

În niciun caz. Mascarpone e de consistența untoasă și în niciun caz nu e dulce.
Poți încerca o combinație destul de oribilă de smântână, unt și ceva brănză proaspătă de vaci (dinaia la găleată).

| BiuL a răspuns:

Nu