auran
| auran a întrebat:

Reteta de cozonac

Cine stie o reteta de cozonac care sa nu trebuiasca sa framantati pana slabiti 5 kg?

5 răspunsuri:
| sidy a răspuns:

Daca vrei sa faci un cozonac fara sa framanti prea mult( asta de fapt este secretul reusitei unui cozonac!)atunci fa-l in masina de paine!
Pui toate ingredientele, pornesti masina si astepti ca ea sa-si faca treaba!
Succes!

auran
| auran explică:

Notme vreau si eu reteta dac se poate. Multam frumos.

| cely a răspuns:

Daca vrei un cozonac adevarat framanti de nu ai aer macar o daa in an. Daca nu, cumperi si nu te doare capul la ce sa te mai stresezi cada iese daca e pufos sau crescut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat ca cu cat ii framanti mai mult iese mai bine trebuie sa stii cum sa il framanti va spun sigur e in zadar sa il framanti 1 ora daca nu stii sa framanti bine, va spun sigur sunt patisera si am framantat mii de cozonaci pana acum.Aluatul il framanti pana devine neted si are o consistenta elastica si prin miscari usoare nu dai acolo ca disperata ca degeaba dai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu