| Abstract123456 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru cultura mea generala...de ce nu expira mierea niciodata? dau funda.

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care nici zaharul nu expira. Mierea 100% naturala nu expira, doar se zahariseste. Asa iti dai seama ca este naturala si nu din chimicale facuta. In magazine toate borcanele de miere expira deci sunt partial cu miere naturala sau chiar deloc.

2 răspunsuri:
| Reiikó a răspuns:

Mierea nu expira niciodata pentru ca este un produs natural.
Poti te uiti si pe siteul asta ca sa te mai informezi:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Miere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca este facuta din pulbere de soare.care soare,este caldura, lumina, sanatate.asa ceva nu se strica.