| Denila123 a întrebat:

Salut.
Oare care mașină de tocat carne este mai buna?
800 w
1200 w
Sau?
Nu știu ce sa aleg.
Dacă e prea mare la putere sparge iar pinioanele când da de greu.
Ce sfat îmi dați?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu am un Heinner de 2100 W a costat +300 de lei deci deloc cea mai scumpa, stiu ca avea 36 luni garantie, este destul de buna merge si acum 3 ani mai tarziu
Nu e nevoie de cine stie ce putere, eu am acum aceasta varianta : Heinner MG-2100BKSL, 2100 W mai inainte am avut alta dar numai stiu ce marca probabil ceva cunoscut la care s-a ars motorul dupa 5-6 ani, deci si aia rulata

| Denila123 explică (pentru Simpatic):

Înțeleg,, 800 w oare o rezista

| Simpatic a răspuns (pentru Denila123):

Habar nu am 800 W este usor subnutrit in opinia mea, este evident ca si aici e vorba de cat de mult o fortezi, exista un timp de folosinta dupa care se recomanda repaus, daca este forjat aparatul atunci da se poate arde, insa minim 24 de luni ai garantie.
Sfatul meu ar fi un aparat de tocat mai potent de 800W dar nu neaparat de 2100 W ca al meu!

| ReddY25 a răspuns:

Îți recomand Heinner

| adryang78 a răspuns:

Este mai bună de putere mai mare. Probabil cealaltă n-a fost de calitate, și nici nu mă miră, la ce chinezării sunt prin magazine. Uită-te la specificațiile tehnice să vezi din ce material este făcut angrenajul și la recenzii, dacă o cumperi online.

| Denila123 explică (pentru adryang78):

O cumpăr de pe olex?

| darrio2007 a răspuns (pentru Denila123):

Pe „olex" poti lua teapa. Ia-o din magazin fizic.

| adryang78 a răspuns (pentru Denila123):

De pe eMAG ar fi mai bine, sau alte site-uri serioase. olx este mai mult pentru second hand și/sau samsari

| Standt a răspuns:

Aia manuala.