| Np3 a întrebat:

Am o problema, am spalat o pereche de pantaloni casual din magazinul Bershka si au aparut niste linii albe pe ei, nu simt foarte mari dar se vede urat la lumina, ajutor va rog, ofer funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca sunt foarte vizibile si ai respectat toate regulile de spalare, ai putea incerca sa mergi sa ii schimbi, daca mai ai bonul.
Si eu am patit o chestie asemanatoare, am luat niste blugi prespalati si dupa ce i-am spalat si-au schimbat total culoarea. Si mi i-au schimbat.
Daca nu vor sa ti-i schimbe, eventual mai poti incerca sa ii speli o data, cu timpul blugii isi vor pierde din culoare asa ca si liniile se vor estompa. Este posibil sa fie vorba de culoare care a fost prinsa in blugi, in momentul stoarcerii. Am observat ca blugii de la Bershka au o cantitate foarte mare de culoare in ei.

1 răspuns:
| Syndre a răspuns:

N-ai ce face decât să încerci să-i schimbi, s-au decolorat.